Tag: Fehmi

Viti 1999: Publikohen pamjet kur familjarët marrin trupin e pajetë të Fehmi Aganit të vrarë nga forcat serbe (Video)

14/05/2019

Më 8 maj të vitit 1999, trupi i pajetë i akademikut Fehmi Agani, i vrarë nga forcat serbe, iu dorëzua familjarëve. Familjarë të Aganit, kanë ... Read More

Shtatorja e Fehmi Aganit në gjendje të mjerueshme, UP premton ndërhyrje (Video)

10/05/2019

Në ballë të objektit të Fakultetit të Filologjisë, gjendet shtatorja e veprimtarit, Fehmi Agani. Por, gjendja e saj, është e keqe. Nga universiteti, thonë se ... Read More

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri ... Read More

Kurti: Vrasja e Fehmi Aganit ishte humbje e madhe për Kosovën

06/05/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në 20 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se vrasja e tij ishte ekzekutim kriminal i Serbisë ... Read More

Mustafa përkujton Fehmi Aganin

06/05/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Heroit të Kosovës Fehmi Agani, kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa ka kujtuar veprimtarinë e tij. “Akademik Fehmi Agani ... Read More

Mustafa kujton Fehmi Aganin: Njeri me mendje për çdo kohë e çdo situatë, ideolog i përmasave të mëdha

05/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, e ka kujtuar Fehmi Aganin, në 20 vjetorin e vrasjes nga shteti serb. Përmes një shkrimi në Facebook, e ka ... Read More

Haradinaj: Fehmi Agani i dha qartësi vizionit tonë për shtet sovran

05/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 vjetorin e vrasjes së Fehmi Aganit, ka thënë se ai me mendim të guximshëm dhe veprimtari atdhetare i ... Read More