Tag: Federata

Federata Ndërkombëtare e Xhudos me fjalë të jashtëzakonshme për Kosovën

15/01/2021

Federata Ndërkombëtare e Xhudos shkruan fjalë të jashtëzakonshme për Kosovën. Kosova po vazhdon që të jetë njëri nga vendet më të mira në botë kur ... Read More

Reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës, nga federata e Argjentinës e deri te Napoli

25/11/2020

Nga federata e Argjentinës e deri te Napoli, reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës. Faqet e ndryshme zyrtare të federatave dhe klubeve kanë reaguar ... Read More

Infektohet me koronavirus edhe trajneri i Italisë

06/11/2020

Trajneri i Italisë testohet pozitiv me Covid. Federata e Futbollit të Italia (FIGC) ka lajmëruar se trajneri i Italisë, Roberto Mancini është testuar pozitiv me ... Read More

“Zgjohet” Disiplina, dënon dy futbollistë të Tiranës, katër ndeshje pezullim për titullarët e ekipit kryeqytetas

31/10/2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka bëre publike vendimet e fundit të Komisionit të Disiplinës një ditë përpara startit të sezonit të ri, të dielën me ... Read More

Publikohet orari i deshjeve për Superkupën e Kosovës në basketboll.

19/10/2020

FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës. Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka shpallur orarin e ndeshjeve në kuadër të Superkupës së ... Read More

Merret vendimi, pezullohet përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut

04/06/2020

Është ndërprerë përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka ndërprerë edhe zyrtarisht sezonin 2019/20. Kjo ka ardhur si ... Read More

Lojtari i Superligës me koronavirus, reagon Federata Shqiptare e Futbollit

03/06/2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar mbi rastin e futbollistit të Bylisit, i cili është prekur nga koronavirusi.  Me një njoftim zyrtar, FSHF shkruan se ... Read More

FSHF vazhdon përgatitjet për rinisjen e sezonit, publikohet kalendari i Superiores për javën e 27-të

25/05/2020

Federata Shqiptare po vijon përgatitjet për rinisjen e sezonit me 3 qershor. Ndërkaq, së fundmi është publikuar dhe orari i javës së 27-të, që do ... Read More

Rikthimi i futbollit, nesër zhvillohet takimi i parë Ministri-FSHF!

08/05/2020

Pas shumë shkresash e dokumentesh, më në fund, Ministria e Shëndetësisë dhe Federata Shqiptare e Futbollit do të ulen në një tavolinë për të nisur ... Read More

FSHF shtyn aktivitetin futbollistik këtë javë

26/11/2019

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë opinionin publik, klubet, tifozët, se për shkak të gjëndjes së jashtëzakonshme që është krijuar pas tërmetit ... Read More

Dënohet Ancelotti – ja sa lojë do të mungojë në stolin e Napoli

31/10/2019

21:46 | 10/31/2019 Trajneri i Napoli, Carlo Ancelotti është dënuar nga Federata Italiane e Futbollit. Ancelotti është dënuar me një ndeshje, pas skenave të ndodhura ... Read More

ZYRTARE: Skuadra e madhe italiane dërgohet në Serie C

13/05/2019

Skuadra e Palermos është dërguar në Serie C, shkaku i parregullsive financiare. Gjykata Kombëtare Federata (FIGC), të hënën ka nxjerrë vendimin për dëbimin e Palermos ... Read More