Tag: Federata

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

31/03/2021

Federata Spanjolle e Futbollit ka ndryshuar mënyrën e raportimit për Kosovën. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, “La Roja” i është drejtuar Kosovës ... Read More

Policia nuk garanton siguri, rrezikohet ndeshja Shqipëri – Angli

25/03/2021

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një deklaratë shtypi teksa tregon se ka mbërritur një shkresë zyrtare nga Drejtoria vendore e policisë, Tiranë, e ... Read More

Hernandez mund të pësojë keq nga Federata e Futbollit Italian

17/03/2021

Federata e Futbollit Italian do të hetojë postimin e Theo Hernandez. FIGC ka hapur një hetim mbi postimin e mbrojtësit të Milanit, Theo Hernandez, në ... Read More

Skulptorja Arjeta Miftari zgjidhet anëtare e Federatës së Lundrimit

13/03/2021

Federata e Lundrimit e Kosovës ka mbajtur sot Kuvendin Zgjedhor për ciklin e ardhshëm olimpik. Në Kuvend janë zgjedhur organet e reja, ndërsa të pranishëm ... Read More

“Hapni dyert për tifozët e Kombëtares, ja sa mund të përballojmë kundër Anglisë”, FSHF letër qeverisë

10/03/2021

Nëpërmjet një shkrese zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit, i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, hapjen e dyerve të stadiumit për tifozët e ... Read More

FFK: Kriteret e UEFA-s e FIFA-s janë të ditura e të qarta dhe Spanja e dinë këtë

09/03/2021

FFK i reagon Federatës së Futbollit të Spanjës. Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar lidhur me provokimin e sotëm të Federatës së Futbollit të ... Read More

Gjobitet Gattuso, kjo është arsyeja

26/02/2021

Federata Italiane gjobit Gattuson. Federata Italiane ka gjobitur me 3 mijë trajnerin e Napolit, Gennaro Gattuso. Komisioni Disiplinor arriti në përfundim se tekniku i të ... Read More

Inkuadrohet një rregull i ri në Premierligë

29/01/2021

Premierliga do të inkuadrojë një rregull të ri. Federata angleze ka vendosur për të shtuar një rregull sa i përket dueleve në ajër. Premierliga do ... Read More

Ndeshja Spanjë – Kosovë zhvillohet në stadiumin e Sevillas

28/01/2021

Ndeshja Spanjë – Kosovë do të zhvillohet në stadiumin e Sevillas. Federata e Kombëtares së Spanjës ka konfirmuar stadiumin ku do zhvillohet përballja me Kosovën. ... Read More

Federata Ndërkombëtare e Xhudos me fjalë të jashtëzakonshme për Kosovën

15/01/2021

Federata Ndërkombëtare e Xhudos shkruan fjalë të jashtëzakonshme për Kosovën. Kosova po vazhdon që të jetë njëri nga vendet më të mira në botë kur ... Read More

Reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës, nga federata e Argjentinës e deri te Napoli

25/11/2020

Nga federata e Argjentinës e deri te Napoli, reagime të ndryshme pas vdekjes së Maradonës. Faqet e ndryshme zyrtare të federatave dhe klubeve kanë reaguar ... Read More

Infektohet me koronavirus edhe trajneri i Italisë

06/11/2020

Trajneri i Italisë testohet pozitiv me Covid. Federata e Futbollit të Italia (FIGC) ka lajmëruar se trajneri i Italisë, Roberto Mancini është testuar pozitiv me ... Read More