Tag: faqe

Horoskopi ditor, e premte 10 korrik 2020

10/07/2020

DashiTë lindurit e kësaj shenje do të kthejnë faqe lidhur me marrëd.hëniet e rëndësishme. Edhe nëse ndryshimet do të ngjallin reagime, ndjesia e parë do ... Read More

Horoskopi ditor, e mërkurë 10 qershor 2020

10/06/2020

DashiTë lindurit e kësaj shenje do të kthejnë faqe lidhur me marrëdhëniet e rëndësishme. Edhe nëse ndryshimet do të ngjallin reagime, ndjesia e parë do ... Read More

“Vogue Italia” solidarizohet me situatën nga COVID-19/ Kopertina, një faqe e bardhë bosh

09/04/2020

Një faqe e bardhë bosh, është kopertina e prillit të prestigjozes së modës Vogue Italia.Teksa virusi vijon të rrënojë Italinë me mijëra të vdekur, revista ... Read More

Facebook fshin qindra llogari joautentike

05/10/2019

Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara ... Read More

Facebook mbyll qindra llogari

22/08/2019

Kompania ‘Facebook’ tha se ka mbyllur 216 faqe të mediave sociale, grupe dhe llogari në Mianmar, disa të lidhura me ushtrinë, të cilat kishin për ... Read More

Facebook, Whatsapp dhe Instagram sërish patën ndërprerje

04/07/2019

Problemet e Cloudflare rrëzuan shumë faqe dje për rreth dy orë para se gjithçka të rregullohej dhe të vazhdonte përsëri. Facebook dhe pronat e tyre ... Read More

Puna nga shtëpia, një prej trendeve të momentit

01/06/2019

-Zgjidhni punonjësin e duhur. Në ditët e sotme ka shumë faqe interneti ku prezantohen profilet e shumë punonjësve që punojnë të pavarur, gjë kjo e ... Read More

Wikipedia padit Turqinë

28/05/2019

Wikipedia e ka paditur Turqinë në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut rreth ndalimit të kësaj faqe në Turqi. Fondacioni Wikipedia, një organizatë joprofitabile që ... Read More

Gjakovari përmbledh në një libër krimet që kanë kryer serbët në këtë qytet

12/05/2019

Një gjakovar ka përmbledhur në 1300 faqe të një libri dëshmi për krimet që kanë kryer serbët gjatë luftës në këtë qytet. Afrim Caka thotë ... Read More

Zbulohet skuadra favorite për të fituar Ligën e Kampionëve

12/04/2019

Një faqe interneti që merret me statistika pretendon se Liverpool janë favorit për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Fakti interesant është se kjo ... Read More

Facebook mbyll qindra faqe e llogari në Maqedoninë e Veriut

26/03/2019

26 Mars 2019 / 11:57 Facebook ka fshirë 212 faqe, grupe dhe llogari në këtë rrjet social në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Ky aksion ... Read More

Apple zgjeron kampanjën “Ka më shumë në një iPhone”

01/03/2019

Një faqe e re “Pse iPhone” në faqen e internetit të Apple në çdo vend, nxjerr në pah arsyet pse një iPhone është “më shumë ... Read More