Tag: Europian

Dua Lipa i kërkon presidentes së KE-së liberalizimin e vizave për Kosovën: I ka përmbushur të gjitha kriteret

11/11/2021

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa në prani të presidentes së Komisionit Europian Ursula von der Leyen, ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën, ndërsa ... Read More

“Ti ke një ndikim kaq të madh në botë”, Von Der Leyen takon Dua Lipën

11/11/2021

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen, ka takuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa. Këtë gjë ajo e ka treguar përmes një postimi ... Read More

Conte merr drejtimin e gjigantit europian

17/09/2021

Nuk priti shumë: Conte merr drejtimin e gjigantit europian. Antonio Conte i rikthehet futbollit. Trajneri italian, Antonio Conte është pa angazhman pas largimit nga Interi. ... Read More

E papritur: Andrea Pirlo merr drejtimin e gjigantit europian

16/09/2021

Lajm bombastik: Andrea Pirlo merr drejtimin e gjigantit europian. Andrea Pirlo i rikthehet futbollit. Ish-trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo duket se nuk do të qëndroj ... Read More

Insigne po transferohet aty ku nuk pritej

02/09/2021

Arrihet marrëveshja: Insigne tek gjiganti europian, Inter dështon. Inter ka dështuar rëndë në tentativën për të transferuar kapitenin e skuadrës së Napolit, Lorenzo Insigne. Kjo ... Read More

“Bomba” e ditës: Berardi transferohet te Milani?

20/08/2021

E bujshme: Domenico Berardi transferohet te gjiganti europian. Domenico Berardi pranë transferimit më të madh në karrierën e tij. Sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi ka ... Read More

Sanches transferohet në Serie A

02/08/2021

Shkëlqeu në Europian: Renato Sanches transferohet në Serie A. Lille e nxjerr në shitje, Renato Sanches transferohet në Serie A! Mesfushori i Lille, Renato Sanches, ... Read More

Shaqiri rikthehet në Serie A

19/07/2021

Xherdan Shaqiri rikthehet në Serie A. Shkëlqeu në Europian, Xherdan Shaqiri rikthehet në Itali. Sulmuesi i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Anfield Road ... Read More

Luajtën si të barabartë me pretendentët kryesore të EURO 2020, trajneri i Hungarisë poston foton epike: Shihemi në plazh

30/06/2021

Hungaria kreu një super Europian këtë vit duke luajtur si e barabartë në grupin e “ferrit” ndaj Gjermanisë, Portugalisë dhe Francës. Kombëtarja e njohur e ... Read More

Ndryshon gjithçka: Granit Xhaka në Serie A, por jo te Roma

30/06/2021

Po shkëlqen në Europian: Granit Xhaka në Serie A, por jo te Roma. Lajm bombastik nga Italia, Granit Xhaka në Serie A, por jo te ... Read More

E mbylli Europianin me 2 gola e 0 pikë, dorëhiqet trajneri i Maqedonisë së Veriut: I lumtur që bëmë histori

21/06/2021

Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski ka dhënë dorëheqjen pas dështimit në Europian. 45-vjeçari i cili ka hyrë në historinë e vendit si trajneri ... Read More

Orari i të gjitha ndeshjeve në Kampionati Evropian

11/06/2021

Me duelin Turqi-Itali nisi zyrtarisht Kampionati Europian i Futbollit dhe tashmë çdo ditë do të kemi ndeshje e spektakël ku 24 skuadra do të luajnë ... Read More