Tag: djeshëm

Tammy Abraham në Serie A

05/08/2021

Largohet nga Stamford Bridge: Tammy Abraham në Serie A. Pas transferimit të djeshëm të Romelu Lukakut nga Inter, duket se nuk ka mbetur më vend ... Read More

Kush janë dy konkurentët të “Për’puthen” që i bën dhurata Sindit?

09/03/2021

Në episodin e djeshëm është transmetuar edhe ditëlindja e konkurentes së “Përputhen”, Sindi Loci. Të gjithë e uruan Sindin por ata që morën vëmendje ishin ... Read More

Sindi dhe Juli pezullohen nga Për’puthen

16/02/2021

Pas skandalit të djeshëm, Sindi dhe Juli pezullohen nga Për’puthen. Në emisionin e djeshëm të “Përputhen”, Sindi dhe Juli u përfshinë në një debat. Juli ... Read More

Ndarja nga jeta e Koço Devoles, Agron Llakaj: Ishte një thesar që iku aq i varfër dhe me një shtëpi me qira

09/11/2020

Aktori i njohur i humorit, Koço Devole u nda nga jeta mëngjesin e djeshëm, pas disa ditësh i shtruar në spitalin “Infektiv”. I ftuar këtë ... Read More

PZAP anulon vendimin e KQZ-së për moscertifikim të kandidatëve të Listës Serbe në katër komunat veriore

25/04/2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka anuluar vendimin e djeshëm të KQZ-së për moscertifikimin e katër kandidatëve të Listës Serbe për kryetarë në katër ... Read More

Zgjedhjet e djeshme presidenciale me jehonë më të ulët deri më tani

22/04/2019

S A 2019-04-22T08:17:07+02:00 Rrethi i parë i djeshëm i zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri më tani të votuesve krahasuar me ciklin ... Read More

DW: Kronologjia e rasteve të dhunës kundër myslimanëve

16/03/2019

Nga sulmi terrorist i djeshëm në dy xhamitë e Zelandës së Re mbetën të vdekur 49 të vdekur, mirëpo identiteti i tyre ende nuk është ... Read More

Konfirmohen emrat e 2 viktima të tjera të aksidentit

14/02/2019

Konfirmohen emrat e 2 viktimave të tjera, pas 6 të parëve, të aksidentit të djeshëm që u mori jetën plot 14 personave deri në këto ... Read More

Vozitësi me lëndime të lehta, është lëshuar për kurim shtëpiak

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 11:01 Vozitësi i autobusit gjatë aksidentit të djeshëm ku mbetën të vdekur 14 persona dhe shumë të tjerë të lënduar gajtë ... Read More

Baçev: Ivanovi mund të pengojë emrin në OKB

12/01/2019

12 Janar 2019 / 18:08 Për Janko Baçevin, votimi i djeshëm i ndryshimeve kushtetuese është tradhtia më e madhe në historinë e Maqedonisë. Baçev njoftoi ... Read More

SHBA: Mbështesim fuqishëm zbatimin e marrëveshjes

01/10/2018

1 Tetor 2018 / 15:26 Bashkësia ndërkombëtare përshëndet rezultatin e referendumit të djeshëm. Departamenti Amerikan i Shtetit theksoi se qytetarët në referendumin e djeshëm shprehën ... Read More

LSDM: Fyerjet në Krushevë, të nxitura nga Ivanovi

03/08/2018

3 August 2018 / 15:01 LSDM-ja akuzon Presidentin, Gjorge Ivanov se me fjalimin e djeshëm në manifestimin e Kryengritjes së Ilindenit në Krushevë ka nxitur ... Read More