Tag: dini

Mos e konsumoni këtë ushqim nëse jeni duke përdorur antibiotikë

22/01/2021

E dini që disa ilaçe assesi nuk duhet t’i kombinoni me ushqimin e caktuar, sepse ul veprimin e tyre? Pos kësaj, ato mund të pengojnë ... Read More

Gjyste Vulaj një kuzhiniere e zonja, gatuan pite

27/12/2020

A dini ju të gatuani këso pite si të Gjyste Vulajt? Këngëtarja Gjyste Vulaj shpesh herë ka treguar edhe aftësitë e saj jo vetëm në ... Read More

Çka i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni çdo ditë oriz?

19/12/2020

A e dini se çka i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni çdo ditë oriz? Orizi është ndër ushqimet bazë të njeriut. Studimet e reja thonë ... Read More

Engji është kaq e gjatë

11/12/2020

A e dini sa është e gjatë Engji? Engjëllusha Salihu është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Duke qenë tejet aktive në ... Read More

Ja pse shtojë peshë kur e lëmë duhanin

14/11/2020

A e dini pse shtojmë peshë kur e lëmë duhanin? Shkencëtarët zviceranë konstatojnë që shkaku i shëndoshjes nuk janë kaloritë. Ata konstatojnë që shkaku i ... Read More

Dy shenjat e horoskopit që janë të gatshme të bëjnë gjithçka për dashurinë

13/11/2020

A e dini se cilat janë 2 prej shenjave të horoskopit janë të gatshme të bëjnë gjithçka për personin e zemrës. Dashi Të lindurit në ... Read More

Ergi do të festonte sot 26-vjetorin, Barbana i dedikon fjalët prekëse: Sa dhimbje të jetosh pa ty

15/10/2020

Artisti Ergi Dini do të festonte sot 26-vjetorin e lindjes. Ai humbi jetën në vitin 2016 pas një aksidenti tragjik me motor. Për Barbanën, motrën ... Read More

A mbani mace në shtëpi? Njëra nga arsyet pse futet në krevatin tuaj do t’iu brengosë

19/08/2020

Shumica e maceve adhurojnë që të flenë në krevat me pronarin. A e dini përse? Ekzistojnë mace të ndryshme, po ashtu edhe sosh që natën ... Read More

Horoskopi 2 korrik, ja parashikimi i yjeve për ju

02/07/2020

Dashi Ju e dini se si ta vlerësoni realisht situatën tuaj të punës, mund të vendosni lirshëm se ku dhe si të bëni korrigjime ose ... Read More

A është e shëndetshme të hani drithëra për kafjall, shkencëtarët na kanë befasuar me studimin e ri!

15/06/2020

Duhet ta dini këtë nëse hani për kafjall drithëra Një pjatë qumësht me ‘cornflakes’ dikur është konsideruar kafjall i shëndetshëm, mirëpo tani shkencëtarët paralajmërojnë që ... Read More

Njihuni me 25 vendet me popullsinë më të madhe në botë !

04/06/2020

Sigurisht se e dini fare mirë që Kina është shteti më i populluar – dhe se India është i vetmi vend në botë që, në ... Read More

Gjashtë sekrete si të dilni bukur në foto

03/06/2020

Pra, dëshironi që të dukeni bukur në foto – sepse dhe pas shumë vjetësh, ende nuk dini të buzëqeshni apo të keni një qëndrim të ... Read More