Tag: dini

“A e dini o njerëz çfarë beteje është virusi”? Sopranoja kosovare publikon një fotografi duke qarë

26/08/2021

Sopranoja kosovare publikon një fotografi duke qarë: A e dini o njerëz çfarë beteje është virusi? Sopranoja kosovare, Arta Jashari vitin e kaluar u kujdes ... Read More

Nuk e keni ditur? Vlora Çitaku ka qenë Miss sa ishte në shkollë fillore

24/08/2021

A e dini se Vlora Çitaku ka qenë Miss sa ishte në shkollë fillore. Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Citaku, ka treguar se ka qenë miss ... Read More

Krejt çka duhet të dini për simptomat e variantit Delta

18/08/2021

Simptomat e variantit Delta, krejt çka duhet të dini. Në fillimin e pandemisë, informimi për simptomat e koronavirusit ka qenë përpjekje nga agjencitë qeveritare dhe ... Read More

Këtë mashkull e quan Remzie Osmani ‘sheqer’

05/08/2021

A e dini kujt i thotë Remzia sheqer? Këngëtarja e mirënjohur Remzie Osmani, e cila shkëlqen me paraqitjet e saja dhe performancat nëpër mbrëmje muzikore, ... Read More

Koronavirusi ëmton rëndë mëlçinë dhe shkakton absces në organ: 10 simptoma që duhet të dini

04/08/2021

Covidi dëmton rëndë mëlçinë dhe shkakton absces në organ: 10 simptoma që duhet të dini. E gjithë bota është e vetëdijshme dhe jashtëzakonisht e shqetësuar ... Read More

Ledri i dashuruar deri në ‘dhëmbë’, ja ku e ka bërë tatuazh ditëlindjen e Sares

13/07/2021

A e dini ku e ka bërë tatuazh Ledri ditëlindjen e Sares? Ledri Vula, reperi i njohur që së fundi mbushi 35 vjeç, po e ... Read More

Test psikologjik: Zgjidhni një foto dhe zbuloni se çfarë ju pret këtë verë

06/06/2021

Dëshironi të dini se çfarë ju pret këtë verë? Zgjidhni imazhin që ju tërheq më shumë dhe gjeni përgjigjen. Nëse keni zgjedhur: Nr.1 Këtë verë, ... Read More

A e dini sa njerëz në botë kanë emrin tuaj?

11/04/2021

A e dini? A ju ka interesuar ndonjëherë se sa njerëz në mbarë botën bartin emrin e juaj apo mbiemrin? Një çështje të tillë shkencëtarët ... Read More

Ariana Fejzullahu e puth Saren, ky është reagimi i saj

20/03/2021

Ariana Fejzullahu e puth Saren e Ledrit. A e dini që gratë e këngëtarëve Ledri Vula e Ermal Fejzullahu janë bërë shoqe shumë të mira ... Read More

Nëse keni këtë lloj të kartmonedhës prej 5 eurove ju mund të bëheni milioner

02/03/2021

A e dini se ka disa kartëmonedha prej pesë eurosh me të cilat mund të pasuroheni? Nëse keni fat, do të fitoni njëzet deri në ... Read More

Mos e konsumoni këtë ushqim nëse jeni duke përdorur antibiotikë

22/01/2021

E dini që disa ilaçe assesi nuk duhet t’i kombinoni me ushqimin e caktuar, sepse ul veprimin e tyre? Pos kësaj, ato mund të pengojnë ... Read More

Gjyste Vulaj një kuzhiniere e zonja, gatuan pite

27/12/2020

A dini ju të gatuani këso pite si të Gjyste Vulajt? Këngëtarja Gjyste Vulaj shpesh herë ka treguar edhe aftësitë e saj jo vetëm në ... Read More