Tag: Deti

Sëmundjet që shëron uji i detit

06/07/2019

Uji i detit shëron 16 sëmundje, do befasoheni nga përfitimet.A jeni gati t’i dini? Deti është një kurë e vërtetë për më shumë se 16 ... Read More

Pse quhet “Deti i vdekur”?

01/06/2019

Shpesh e keni dëgjuar si emer “Deti i Vdekur”, apo ndoshta edhe e keni vizituar për pushime. Por, a iu ka shkuar mendja ta deshifroni ... Read More

Dallgët nxjerrin në bregdetin e Durrësit breshkën e rrallë (Video)

09/04/2019

Deti i trazuar në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nxjerrë në breg një breshk deti. Breshka është gjetur nga punonjësit e pastrim-gjelbërimit. ... Read More

Moti i keq në Shqipëri, anulohen linjat e trageteve

28/01/2019

Moti i përkeqësuar në Shqipëri ka sjellë dhe paralizimin e lundrimit në det të trageteve. Deti me fuqi deri në 9 ballë në det të ... Read More

Bullgaria nga një dimension tjetër: Pamjet nga droni shfaqin ndërtesat e braktisura sovjetike, të vendosura në peizazhe përrallore (Foto)

25/01/2019

Prej peizazheve përrallore, deri te bregdetet që lagen nga Deti i Zi, përfshirë edhe ndërtesat e braktisura sovjetike dhe gjithçka ndërmjet – Bullgaria duket se ... Read More