Tag: deputetëve

Maska me logo, deputetë të ‘pabindur’/ Ja çfarë nuk u pa ditën e sotme në Parlament

22/10/2020

Nuk kishte sesi të mungonte as këtë të enjte, parada e deputetëve në hyrje të Kuvendit. Natyrisht që veç veshjes që kanë zgjedhur, këtë herë ... Read More

Ahmeti: Kurti nuk e kundërshton Tribunalin, por e ka problem pse Veseli e ka hedhur këtë ide (Video)

24/05/2019

Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka kritikuar veprimin e deputetëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes për largim nga salla kur po kërkohej vota ... Read More

Deputeti gjerman nga partia e Merkelit: Dialogu Kosovë-Serbi, mos të ngec në grindje për territor

01/05/2019

  Nënkryetari i Grupit Parlamentar të deputetëve të CDU-së, Johann Wadephul ka folur rreth Samitit të Berlinit, dhe vazhdimësisë së dialogut ndërmjet Kosovës në Serbi. ... Read More

Betohen edhe 6 deputetë, Kuvendi i Shqipërisë me 108 deputetë

25/04/2019

Ka shkuar në 108 numri i deputetëve të pranishëm në Kuvendin e Shqipërisë, që nga djegia e mandateve nga ana e opozitës. Këtë të enjte ... Read More

Pacolli: Liberalizimi i vizave brenda këtij viti, nuk ka asnjë tërheqje të njohjeve për Kosovën

23/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para deputetëve të Komisionit për Integrime Evropiane, është shprehur i sigurt se liberalizimi i vizave për qytetarët e ... Read More

Përfundon seanca e Kuvendit, të mërkurën mbahet interpelanca me kryeministrin Haradinaj

15/04/2019

Ka përfunduar punimet seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, ku në mungesë të deputetëve, nuk është arritur që të votohen disa projektligje. Kryesuesi i ... Read More

Ende pa nisur seanca, Kuvendi shkon në pauzë

15/04/2019

Në mungesë të deputetëve të pranishëm në sallë ku pritej të niste seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, është vendosur që seanca të shkojë 15 ... Read More

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

11/04/2019

Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e 41 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për zbrazjen e Kosovës nga të ... Read More

Han qetëson skeptikët për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T10:14:17+02:00 Komisioneri për zgjerimin e Evropës,  Johanes Han, në një dalje para deputetëve në Komisionin e Punë të Jashtme të BE-së ka thënë se ... Read More

Rama: Zgjedhje të parakohshme nëse opozita fiton më 30 qershor në zgjedhjet lokale

23/03/2019

Opozita proteston prej më tepër se një muaji dhe madje ka “djegur” mandatet e deputetëve, pasi kërkon zgjedhje të parakohshme me qeveri tranzitore, pa Ramën ... Read More

Kryesia vendos për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme

22/03/2019

Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit të Kosovës dhe shqyrtimit të kërkesës së 49 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme është vendosur që në orën 11:00 ... Read More

Hoti: A po planifikon Veseli korrigjimin e kufirit?

17/03/2019

Shefi i grupit të deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kundërshtuar idenë e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka thënë se për marrëveshjen ... Read More