Tag: Demokratike

Aurela Basha fotot me ëmbëlsira: Zemra jonë këtë pasdite

28/03/2021

Bashkëshortja e liderit të Partisë Demokratike, Aurela Basha, vazhdon që të jetë aktive në rrjetet sociale dhe të bëjë publikime në “Instagram”. Aurela Basha ka ... Read More

Çiljeta “braktis” përfundimisht PD: Lali Eri ma ka fituar zemrën

15/03/2021

Çiljeta Xhilaga ka braktisur përfundimisht Partinë Demokratike. Këngëtarja është shfaqur në krah të kryebashkiakut Veliaj, duke thënë se ai i kishte rrëmbyer zemrën si ka ... Read More

Floriana Garo si  zëdhënëse e PD: Si do i pres sulmet e Ramës. Takimi me Bashën dhe ftesa që më bëri

11/03/2021

Në intervistën e saj të parë si zëdhënëse e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo në ‘Çim Peka Live’ rrëfeu se si mori propozimin dhe ... Read More

Thanë se kishte tradhtuar PD-në për PS-në, Çiljeta reagon e revoltuar: Dua të sqaroj të gjithë ata që…

19/01/2021

Ditën e djeshme qarkulloi lajmi se Çiljeta Xhilaga ishte larguar nga Partia Demokratike pasi ishte zhgënjyer nga drejtimi i Lulzim Bashës dhe kjo gjë i ... Read More

Endrit Thaçi nis fushatën!

15/01/2021

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar ... Read More

VIDEO/  “Mos na vër në siklet”, në listat e kandidatëve të PD, Andi Lila përzihet nga stadiumi i Kavajës gjatë intervistës për News24, ja debati në fushën e blertë

18/11/2020

Ish-futbollisti i Kombëtares, tashmë pjesë e listave të Partisë Demokratike si kandidat për deputet në Kavajë Andi Lila është përzënë nga ‘Fusha e Vjetër’ e ... Read More

Alarmi nga Ebola, frikë se mund të përhapet në të gjithë botën

14/11/2019

Përhapja e Ebolës në Republikën Demokratike të Kongos ka shtuar shqetësimin mes ekspertëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një njoftim të një dite më ... Read More

OBSH nis fushatë masive të vaksinimit kundër fruthit në Kongo

26/09/2019

Mbi 800,000 fëmijë do të futen në planin për vaksinim në Republikën Demokratike të Kongos, ku shpërthimi i fruthit ka lënë mbi 3,500 njerëz të ... Read More

Bardhi për letrën e gjashtë të Ramës: Shpresoj të jetë e fundit, je i pafuqishëm

28/05/2019

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur letrës së gjashtë publike të kryeministrit Edi Rama, duke shpresuar, siç thotë ai, ... Read More

Veseli në Lipjan: Ne marrim përgjegjësi para qytetarëve dhe mbajmë fjalën

27/05/2019

Në kuadër të takimeve me degët, pas procesit të brendshëm zgjedhor, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e degës së ... Read More

Jovanoviq e porosit Vuçiqin: Na duhet paqja me shqiptarët, jo territoret

27/05/2019

Lideri i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë (LDP), Çedomir Jovanoviq e ka porositur sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq,  që për zgjidhjen e çështjes së ... Read More

Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i Degës së PDK-së në Pejë

26/05/2019

Në prani të qindra delegatëve, u zhvillua Kuvendi Zgjedhor i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, ku me fjalë rasti, diskutoi Zëvendës kryetari ... Read More