Tag: Degës

Xhavit Haliti zgjidhet kryetar i Degës së PDK-së në Pejë

26/05/2019

Në prani të qindra delegatëve, u zhvillua Kuvendi Zgjedhor i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, ku me fjalë rasti, diskutoi Zëvendës kryetari ... Read More

Veseli: Zgjedhjet e brendshme kanë sjellë kuadro të reja për Dekadën e Re

25/05/2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar strukturat e reja të degës së PDK-së në Kaçanik, me të cilat ka diskutuar për ... Read More

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid, ne nuk do të heshtim ndaj krimeve të saj

22/05/2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë një takimi sot me strukturat e reja të Degës së PDK-së në Shtime, tha se themelimi i Tribunalit Ndërkombëtar ... Read More

Faton Peci i reagon Agim Bahtirit, thotë se udhëheqja e re e LDK-së në Mitrovicë është fundi i tij në politikë

20/05/2019

Kandidati për Kryetar të Degës së Lidhjes Demokratike në Mitrovicë, Faton Peci i ka reaguar kryetarit të Mitrovicës Agim Bahtiri, në lidhje me deklaratat që ... Read More

Pas përleshjeve fizike, ndërpritet procesi zgjedhor në degën e LDK-së në Mitrovicë

19/05/2019

Kryetari i Degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi, pas një konsultimi me drejtuesit e LDK-së në Prishtinë, ka marrë vendim që të ndërpritet i ... Read More

Uran Ismaili, zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Prishtinë

12/05/2019

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Partisë Demokratike të Kosovës, në Prishtinë, me pjesëmarrjen e udhëheqësve të lartë, Enver Hoxhaj, zv. Kryetar i PDK-së, Hajredin ... Read More

Hoxhaj: Do ta kthejmë besimin te qytetarët me Veselin kryeministër dhe Ismailin kryetar të Prishtinës

12/05/2019

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Prishtinës të Partisë Demokratike të Kosovës, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj, tha se kryeqytetit po i vie një ... Read More

Ismaili: Një PDK e fortë, që shtrihet në gjithë Prishtinën

12/05/2019

Uran Ismaili ka kërkuar besimin për Kryetar të Degës së PDK-së në Prishtinë, në Kuvendin Zgjedhor që po mbahet sot, pasi procesi zgjedhor i zhvilluar ... Read More

Gagica: Ata që thonë sot “emëruam Ahmet Krasniqin ministër”, e kanë braktisur atë (Video)

09/05/2019

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Hafiz Gagica, ka thënë se qëllimi i Ahmet Krasniqit ishte të mblidhte kokat intelektuale e ushtarake për tu ... Read More

Gagica: Dikush e bindi Rugovën ta anulojë vizitën te varri Adem Jasharit (Video)

08/05/2019

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Hafiz Gagica, ka thënë se në zgjedhjet e para lokale Rugova kishte vendosur të vizitojë varrin e Adem ... Read More

Gagica: Pas aksioneve të Zahir Pajazitit në vitin 1994, Amerika paralajmëroi Rugovën (Video)

08/05/2019

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Hafiz Gagica, ka treguar detaje interesante nga fillimet e para të aksioneve të armatosura ndaj pushtetit serb në Kosovë. ... Read More

Hafiz Gagica: Raportet mes Bujar Bukoshit dhe Ibrahim Rugovës u zbehën nga fundi i vitit 1993 (Video)

08/05/2019

Ish kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Hafiz Gagica, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka pranuar se mes ish-presidentit Ibrahim ... Read More