Tag: dalin

U tentua të vidhej dhe i vihet flaka makinës së Françeska Jaçes në Vlorë, detajet nga ngjarja

30/03/2021

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja e mbrëmshme, ku u dogj pjesërisht makina e modeles Francesska Jaçe. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:04, në ... Read More

Autorja e emisionit “Përputhen” njihej prej kohësh me Atdheun, dalin faktet

04/02/2021

Dalin fakte se Olsa Muhameti njihej prej kohësh me gjakovarin Atdhe Xheravinën. Autorja e emisionit “Për’puthen”, Olsa Muhameti, vite më parë kishte intervistuar konkurrentin Atdhe ... Read More

“Do divorcohen sapo të dalin nga Shtëpia e Bardhë”, mikesha e Melanisë zbulon telefonatën që Trump i bëri bashkëshortes

29/01/2021

”Sapo të dalin jashtë shtëpisë së bardhë do të divorcohen”, kjo ishte kryefjala e mediave për marrëdhëniet  e tensionuara mes Donald dhe Melania Trump, por ... Read More

Pak para ndeshjes me Man United, City konfirmon raste të reja me COVID-19

06/01/2021

Edhe tre pjesëtarë të Manchester Cityt dalin pozitiv me koronavirus. Manchester City ka konfirmuar se tre pjesëtarë të klubit kanë dalë pozitivë me koronavirusin. Scott ... Read More

Publikohen foto të reja të vajzës së Ledrit dhe Sarës, ja kujt i ka ngja ajo

17/12/2020

Dalin foto të reja të vajzës së Ledrit dhe Sarës. Tri ditë më parë, reperi i njohur Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha ... Read More

Milan- Donnarumma, zbulohen shifrat e para mbi rinovimin

15/11/2020

Donnarumma-Milan. Dalin shifrat e para mbi rinovimin. Pushimi për ekipet kombëtare mund të jetë koha e duhur për të shpejtuar negociatat në lidhje me rinovimin ... Read More

Si ta hiqni yndyrën në flokë?

14/07/2020

Gratë dhe vajzat nuk dëshirojnë që kur dalin për shëtitje, flokët t’i kenë të palara pasi mendojnë që nuk duken bukur. Kjo tendencë e pastrimit ... Read More

Oh, sa e trishtë o Zot. Ky burrë jeton vetëm prej 22 vitesh, djemtë nuk shkojnë ta shohin, kurse vajza…

02/07/2020

Me lot ne sy, i braktisur nga te gjithe dhe mbi te gjitha i mbetur i ve prej 22 vitesh, ketij burri i dalin keto ... Read More

Toka ka flokë nga materia e errët

05/06/2020

Nga Toka dalin “tufa” të gjata të materies së errët, thonë hulumtimet e fundit. Materia e errët është një substancë e padukshme misterioze, që përbën ... Read More

Nga buka, perimet deri te mishi, mësoni sa kohë zgjat ushqimi gjatë vetë-izolimit

19/03/2020

Pandemia e koronavirusit ka detyruar njerëzit në mbarë botën që të qëndrojnë në shtëpi dhe të dalin vetëm për ilace apo për të marrë produkte ... Read More

Të shijshme dhe të frikshme, gatime për Halloween

29/10/2019

Halloween nuk i gëzojnë vetëm fëmijët që do të dalin të mbledhin ëmbëlsira, por edhe të rriturit që do të dalin të festojnë. Përqendrimi mund ... Read More

Problemet shëndetësore që ndikojnë në thinjen e flokëve

05/10/2019

Dalja e thinjave nuk do të thotë që ne po plakemi. Ato fillojnë të dalin kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që ... Read More