Tag: COVID19

Nëse jeni të infektuar me COVID-19, mos i hani këto ushqime!

14/04/2021

Mos i hani këto ushqime nëse jeni të infektuar me COVID-19. Ushqimet që duhet të konsumojë dikush që është i sëmurë me covid-19 tashmë i ... Read More

A është dhembja e shpinës simptomë e COVID-19

12/04/2021

Dhimbja e shpinës mund të jetë një simptomë e Covid-19. Koronavirusi SARS-CoV-2 është një patogjen i frymëmarrjes, por infeksioni që shkakton mund të prekë praktikisht ... Read More

Juventus duhet t’i shesë disa nga yjet, shkak humbjet nga pandemia

11/04/2021

Nga humbjet financiare shkaku i COVID-19, Juventus i duhet të shesë disa nga yjet. Pandemia i ka prekur shumë financiarisht klubet e futbollit, ku humbjet ... Read More

Britney Spears merr vaksinën kundër Covid-19: Njerëzit thanë është sikur të hyjë plumbi në krah, por…

09/04/2021

Këngëtarja Britney Spears dhe i dashuri i saj Sam Asghari kanë marrë vaksinën kundër Covid-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë dyshja me anë ... Read More

Shqetësuese, një e treta e të mbijetuarve të COVID-19 kanë probleme me trurin!

07/04/2021

Studimi i fundit ka nxjerrë të dhëna shqetësuese për të infektuarit me COVID-19. Së paku një nga tre persona të infektuar me coronavirus kanë probleme ... Read More

Çun Lajçi e tejkalon sfidën me COVID-19

07/04/2021

Çun Lajçi shërohet nga COVID-19. Aktori Çun Lajçi është shëruar nga virusi COVID-19. Gjatë këtyre ditëve, ai ka folur lidhur me gjendjen shëndetësore, ndërsa më ... Read More

Vaksina për Covid-19, a do ta prishë agjërimin e Ramazanit?

07/04/2021

A do ta prishë agjërimin e Ramazanit, vaksina për Covid-19? Ekziston një konsensus shkencor në të gjithë botën se vaksinimi gjatë agjërimit nuk e komprometon ... Read More

Origjina e Covid-19, ja 4 teoritë

06/04/2021

Kush e zbuloi atë. Nga u shkaktua Covid-19, virusi që po mban mbërthyer të gjithë botën? Kjo është një ndër pyetjet që ngrihet më shumë ... Read More

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19, mungon ndaj Liverpoolit

06/04/2021

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19. Kanë nisur problemet te Real Madrid para ndeshjes ndaj Liverpoolit. Skuadra spanjolle ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Raphael Varane ... Read More

Vdes aktorja e njohur në moshën 67 vjeçare nga COVID-19

04/04/2021

Linda Torres vdes në moshën 67 vjeçare nga COVID-19. Linda Torres, e njohur më shumë për paraqitjen në serialin “Big Ang”, ka vdekur. Linda Torres, ... Read More

Pas infektimit me koronavirus, kjo është gjendja e Almeda Abazit

02/04/2021

Almeda tregon se si është me shëndet pas infektimit me COVID-19. Almeda Abazi është në muajt e fundit të shtatzënisë, ndërsa pritet që së shpejti ... Read More

Personat me këtë grup gjaku kanë më pak gjasa të infektohen me koronavirus

30/03/2021

Të gjithë faktorët më të mëdhenj të rrezikut për t’u infektuar me Covid-19, si dhe zhvillimi i simptomave më të rënda, moshës dhe disa sëmundjeve ... Read More