Tag: COVID19

Pochettino infektohet me koronavirus

15/01/2021

Pochettino rezulton pozitiv me COVID-19. Mauricio Pochettino ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe kësisoj ai do të jetë në vet-izolim. Trajneri i Paris Saint-Germain ka ... Read More

Ja çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

14/01/2021

Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19. Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit. Këshilla ... Read More

I bëri një premtim publikisht Islit pasi ishte prekur me Covid-19, Ori Nebijaj e mban fjalën  dhe gatuan për moderatorin

13/01/2021

Moderatori Isli Islami zbuloi ditë më parë se është infektuar me Covid-19 dhe për këtë arsye ka munguar këto kohë në ekran. Në një lidhje ... Read More

Mikeshja zbulon partneren e Kujtim Prodanit: I është shkulur zemra, i qëndroi pranë deri në fund

12/01/2021

Disa ditë më parë kantautori Kujtim Prodani ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Ai ishte një artist me shpirt të lirë dhe një njeri ... Read More

Studimi, zbulohen simptomat që mbeten pas shërimit nga Covid-19

12/01/2021

Shumica e pacientëve që kanë qënë shtruar në spital me Covid-19 ende vuajnë disa simptoma, përfshirë lodhje dhe vështirësi në gjumë, gjashtë muaj pas shërimit, ... Read More

Ekspertët paralajmërojnë: Do të ketë rritje të rasteve me koronavirus

10/01/2021

Mijëra raste të reja të infektuara me COVID-19 po vazhdojnë të regjistrohen në shumë shtete. Tashmë 90 milionë e 156 mijë e 223 persona raportohet ... Read More

A mund të infektohesh me Covid-19 edhe pas vaksinës? – Shkencëtaret befasojnë me përgjigjen

09/01/2021

Po, mund të infektohesh me Covid-19 edhe pas vaksinës, ja pse. Më 18 dhjetor, një infermier në San Diego u vaksinua kundër Covid-19. Një javë ... Read More

A është i infektuar me koronavirus? Zinedine Zidane merr rezultatin

08/01/2021

Zidane merr rezultatin, a është i infektuar me Covid-19? La Liga ia ka dhënë dritën e gjelbër Zinedine Zidanit. Zinedine Zidane ka rezultuar negativ në ... Read More

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i koronavirusit, rrezikohet ndeshja ndaj Liverpool

07/01/2021

Aston Villa ndalon stërvitjet shkaku i COVID-19. Klubi anglez, Aston Villa, ka konfirmuar se ka ndaluar stërvitjet e ditës se sotme shkaku i COVIC-19. Aston ... Read More

Bleona Qereti bën vaksinën ndaj COVID dhe publikon foton veshur si infermiere

07/01/2021

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti ka bërë vaksinën kundër Covid-19. Lajmin e ka dhënë vetë këngëtarja, e cila përmes një postimi në Instagram, na ka ... Read More

Udhëtimi drejt Milanos, çka po ndodh me Juventusin?

06/01/2021

Juventusi është duke pritur rezultatet e testeve të fundit për COVID-19 para se të udhëtojnë të AC Milani, ndërsa autoritet lokale mund të bllokojnë këtë ... Read More

Xherdan Shaqiri ja sheh hajrin COVID-19

06/01/2021

Liverpooli vendos ta mbajë Shaqirin, shkaku i COVID-19. Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpoolit të paktën deri në verën e këtij viti, për ... Read More