Tag: çon

Me një lojtar më pak, Porto eliminon Juventusin nga Liga e Kampionëve

10/03/2021

Porto e çon Juven te shpia me një lojtar më pak pas 120 minutave lojë. Juventusi bashkë me Cristiano Ronaldon janë eliminuar nga Liga e ... Read More

Goditja ne tru është shkaku i dytë kryesor i vdekjes: 10 mënyra për ta njohur atë përpara se të ndodhë

22/08/2020

Aksidenti cerebrovaskular (goditja) ndodh si rezultat i furnizimit të pamjaftueshëm të gjàkut në tru, gjë që çon në mungesë të oksigjenimit në zonat e trurit. ... Read More

“Nuk më mësove si të jetoj pa prezencën tënde”, përlot e bija e aktorit Xhevdet Feri

16/06/2020

Prindërit janë parajsa jonë në tokë. Mirëpo, kur njëri prej tyre na lë, kjo na çon në dhimbje të madhe dhe të vetmet gjëra që ... Read More

Foto sa një mijë fjalë: Fotografitë që rrëfejnë “ferrin” në Australi

06/01/2020

Trupat e djegur të qindra kafshëve janë parë në rrugën që çon drejt Batlow, një nga qytetet më të goditura nga zjarret e fundjavës. Zonat ... Read More

Ja sa duhet të lëvizni gjatë ditës

29/11/2019

Kjo çon në një mënyrë jetese pasive duke u shoqëruar me vdekshmëri më të lartë dhe shumë sëmundje të rënda. Prandaj një sasi e caktuar ... Read More

Çfarë ndodh kur fshikëza humb kontrollin

01/11/2019

Humbja e kontrollit të fshikëzës çon në urinim të pakontrolluar, i cili është një problem i zakonshëm dhe shpesh i bezdisshëm Ashpërsia e këtij problemi ... Read More

Pijet energjike çojnë drejt alkoolizmit

25/04/2019

Përzierja e pijeve energjike me alkoolin çon deri te dehja specifike “freskuese”, andaj personat nuk i vërejnë simptomat e dehjes, për ç’gjë vazhdojnë të pinë ... Read More

Karriera si avokate, Kim Kardashian kalon me sukses provimin e parë

18/04/2019

Kim Kardashian e ka kryer me sukses provimin e parë që e çon drejt rrugës për t'u bërë një avokate e mirë. Kim Kardashian gjatë ... Read More

Barca çon në 11 pikë distancën me Atleticon, ‘i jep fund’ garës për titullin

06/04/2019

Barca çon në 11 pikë distancën me Atleticon, ‘i jep fund’ garës për titullin Atletico Madrid kanë dështuar që të zvogëlojnë diferencën me liderët e ... Read More

Gjysma e shqiptarëve në mbipeshë

24/01/2019

Dieta e pakontrolluar dhe mungesa e aktivitetit fizik po i çon shqiptarët e Shqipërisë me shpejtësi drejt obezitetit. Kjo situatë bëhet shkak, ndër të tjera, ... Read More

Pesë të vrarë brenda dy javësh në Shqipëri

14/01/2019

Vrasja e çiftit Mata në Tiranë nga ish-dhëndri i cili më pas vrau edhe veten, e çon bilancin e të vrarëve nga krimi në 5, ... Read More

Han-Mogerini: Rruga për në BE është e qartë, vazhdoni reformat

30/06/2018

30 June 2018 / 11:34 Rruga përpara është e qartë. Kjo çon në anëtarësimin tuaj në Bashkimin Evropian. Për të arritur këtë, të gjitha forcat ... Read More