Tag: çmime

Vëllezërit japin falas rreth 18 mijë shishe dezinfektues të duarve 

18/03/2020

Dy vëllezër që “vendosën në shitje” 17,700 shishe për dezinfektim të duarve me çmime shumë të fryra janë detyruar t’i dhurojnë falas ato. Sipas medieve ... Read More

Natë historike për Taylor Swift

25/11/2019

Këngëtarja ishte dje triumfuese në plot gjashtë çmime duke ngritur numrin total në 29 dhe kështu duke kaluar legjendën e pop-muzikës Michael Jackson. Asaj ju ... Read More

Ismaili: Çmime të njëjta për barna të njëjta në të gjithat barnatoret e Kosovës

08/05/2019

Shumë shpejt, qytetarët e Kosovës do të mund të blejnë barnat e njëjta me çmime të njëjta në të gjitha barnatoret e Kosovës. Kjo po ... Read More

Fitoi dy çmime, por tani Dua Lipa rrëfen për herë të parë incidentin me presidentin e Grammy-t

10/04/2019

Fitoi dy çmime, por tani Dua Lipa rrëfen për herë të parë incidentin me presidentin e Grammy-t Dua Lipa duket sensacionale dhe dramatike me veshjet ... Read More

“Pazar” barnash në Kosovë, çmime të ndryshme në barnatore të ndryshme (Video)

20/03/2019

Në barnatoret e Kosovës vazhdon të bëhet pazar me barna. Qytetarët pagujanë çmime të ndryshme për barna të njëjta. Ata ankohen për një gjë të ... Read More

Rita Ora zbulon sekretin e fotografisë ideale

18/03/2019

Rita Ora ka pasur një vit të jashtëzakonshëm duke fituar çmime të ndryshme, por edhe sjell projekte të reja. Ajo tashmë ka nisur një turne ... Read More

A do t’ia dalë Ministria e Shëndetësisë të unifikojë çmimet e barnave?

09/03/2019

Barnat nëpër barnatoret e Kosovës, nuk kanë çmime të unifikuara. Kjo, sipas zyrtarëve institucional, ndodhë për shkak se Kosova nuk e ka një rregullore administrative ... Read More

Banjë, garazh dhe rafte librash: Ku i mbajnë disa prej yjeve botërore statujat e Oscarëve?

26/02/2019

Disa nga yjet që përmenden në tekst kanë shumë çmime, por ata nuk duan t’i mbajnë ato në vende të dukshme për arsye të ndryshme. ... Read More

Qilimi i kuq i çmimeve Oscar: Zonjat e famshme u përpoqën që të mbahen mend me veshjet

25/02/2019

Nata më e rëndësishme në botën e filmit ka mbetur pas nesh, ku janë ndarë shumë çmime Oscar. Qilimi i kuq ishte pushtuar nga zonjat ... Read More

Xiaomi lansoi telefonin 5G me çmim shumë të volitshëm (Foto)

24/02/2019

Prodhuesi kinez Xiaomi, i njohur për prodhimin e telefonave shumë të kompletuar dhe me çmime të volitshme, prezantoi telefonin e ri që nuk dallon shumë ... Read More

Dua Lipa pa turne muzikor: Jam duke u përgatitur për albumin e ri

22/02/2019

Dua Lipa është këngëtarja e momentit në rrafshin ndërkombëtar duke rrëmbyer disa çmime muzikore. Këngëtarja është bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmime në ... Read More

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, ... Read More