Tag: çështjen

Zgjedhjet në PE- rizgjedhet raportuesja për Kosovën, Tanja Fajon

27/05/2019

Eurodeputetja njëherësh raportuesja për Kosovën për çështjen e liberalizmit të vizave, Tanja Fajon, ka fituar një tjetër mandat në zgjedhjet e PE-së që përfunduan të ... Read More

Mustafa: Thaçin nuk e njoh si bashkëpunëtor të Vuçiqit – për korrigjimin e kufijve ia kam thënë që e ka gabim

25/05/2019

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për çështjen Presidentit Thaçi të cilit së fundi i është thënë se po bashkëpunon me Presidentin serb, Aleksandar ... Read More

VV propozon hapat për adresimin e çështjes së gjenocidit serb

18/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media ka ngritur çështjen e dënimit të gjenocidit serb në Kosovë. Deputeti i kësaj partie Sami Kurteshi tha se ... Read More

Gjykata pushon hetimet ndaj Admir Muratajt për grabitjen në Rinas

14/05/2019

Gjykata për Krimet e Rënda në Shqipëri pushoi çështjen ndaj Admir Murataj, duke konfirmuar zyrtarisht vdekjen e tij. Prokuroria dorëzoi certifikatën e vdekjes, aktin daktiloskopik ... Read More

Ministria e Bujqësisë ende pa vendim për vrasjen e ariut të Prizrenit

13/05/2019

Ministria e Bujqësisë dhe Pylltarisë ende nuk ka ndonjë vendim lidhur me çështjen e ariut të murrmë, për të cilin thuhet se po cenon sigurinë ... Read More

Thaçi në Samitin e Brdo-Brionit: Mosliberalizimi, ndëshkim i panevojshëm ndaj qytetarëve të Kosovës

09/05/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në samitin e Brdo-Brionit ka folur për çështjen e lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës. Ai ka thënë ... Read More

Këngëtari i njohur: Bulizmi po i mbyt të rinjtë

04/05/2019

19:31 | 4 Maj 2019 19:31 | 4 Maj 2019 Justin Bieber tash e disa herë ka folur për çështjen e bulizmit. Justin Bieber përmes ... Read More

Lluka: Meja është treguesi më i mirë për gjenocidin serb

27/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, mbajtës i dosjes për çështjen e personave të zhdukur, në 20 vjetorin e masakrës së Mejës ka thënë ... Read More

Motrat Koçi ‘ironizojnë’ me klikimet e kolegëve

25/04/2019

Greta dhe Eni Koçi kanë 'ironizuar' me çështjen e klikimeve të artistëve tanë, duke marrë shembull klikimet e Madonnës dhe Malumës. Greta dhe Eni Koçi ... Read More

Skivi: Vlera e një artisti nuk matet me klikime

22/04/2019

Skivi ka folur për çështjen e klikimeve marramendëse tek artistët tanë. Skivi ishte i ftuar së fundi në një intervistë për “Mirage”, ku foli rreth ... Read More

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve hap çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan

15/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se hapja eventuale e kufijve do të hapë çështjen e pazgjidhur të shqiptarëve në Ballkan, ndërkohë që ka ... Read More

Zaev konfirmon: Është ndërprerë ndërtimi i minares në xhaminë Ali Pasha në Ohër

29/03/2019

Zgjidhja për çështjen e ndërtimit  të minares 32 metërshe në xhaminë Ali Pasha në Ohër do të kërkohet pas zgjedhjeve, respektivisht pas 5 majit, në ... Read More