Tag: Çështja

Telashet nuk kanë fund për Fjolla Morinën, Prokuroria e Kukësit kërkon të gjykohet për trafik armësh

01/12/2020

Merr tjetër rrjedhë çështja për këngëtaren nga Kosova, Fjolla Morina. Drejtuesja e Prokurorisë së Kukësit del kundër prokurorit të çështjes dhe kërkon që këngëtarja të ... Read More

E thotë studimi: Ja sa kohë pas infeksionit vazhdon njeriu të jetë imun

28/10/2020

Studimi i ri tregon sa kohë pas infeksionit vazhdon njeriu të jetë imun. Çështja e imunitetit e ka shoqëruar pandeminë e Coronës që në orët ... Read More

Produktet më të mira që duhet t’i përdorni kundër rrudhjes së lëkurës

13/09/2019

Kur është çështja te kujdesi kundër rrudhave dhe plakjes së lëkurës, nuk e nevojshme të kërkoni produkte për “ndalimin e kohës”.E gjithë çka duhet të ... Read More

Produktet që përmbajnë kanabis mund të shërbejnë si antibiotik natyral!

25/06/2019

Çështja e krijimit të antibiotikëve sa më natyralë është një temë e rëndësishme për shkencëtaret. Një kandidat shumë premtues për krijimin e antibiotikëve është edhe ... Read More

Blakaj: Nuk është vonë të ndiqen penalisht serbët që kryen krime lufte në Kosovë

06/05/2019

  Çështja e të zhdukurve është dashur të ngritej në nivelin më të lartë politik, ka thënë Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare. ... Read More

Bielsa pagoi 200 mijë funte pasi bëri spiunazh

03/05/2019

Çështja e spiunazhit të Bielsas ishte kthyer në temë kryesore në futbollin anglez dhe nuk shpëtoi pa u ndëshkuar nga FA. Trajneri argjentinas ka bërë ... Read More

Pensionimi i parakohshëm i pjesëtarëve të Policisë, përmendet mosha 55 dhe 58 vjeç (Video)

01/05/2019

Çështja e pensionimit të parakohshëm të zyrtarëve policorë të Kosovës është komentuar edhe nga ministri aktual i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Ai tha se ... Read More

Dialogu Kosovë-Serbi, zëdhënësi i Merkelit: Nuk duam marrëveshje që prek të tjerët

01/05/2019

Që në momentin që u njoftua organizimi i Samitit të Berlinit, çështja e heqjes nga tryeza e idesë së shkëmbimit të territoreve, ishte ajo që ... Read More

Baton Haxhiu: Me Ramush Haradinajn nuk flasë më për politikë (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë çështja e ndryshimit të kufijve është keqinterpretuar dhe sipas tij asgjë nuk ndodh jashtë Kuvendit të ... Read More

Këshilltari i Haradinajt: Kompanitë në Kosovë po ankohen se nuk ka njerëz të përgatitur për t’i mbushur vendet e lira të punës (Video)

11/04/2019

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se çështja e largimit të të rinjëve nga Kosova është duke u ekzagjeruar. Belegu, në “Dossier D” ... Read More

Pupovci: SBASHK-u duhet të marrë përgjegjësi për gjendjen në arsim (Video)

06/04/2019

Çështja e kompensimit të orëve, ende nuk ka gjetur zgjidhje. Ndonëse Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka marr vendim që orët të kompensohen, ... Read More

Ambasadori amerikan në Serbi: S’ka marrëveshje derisa Beogradi fajëson vetëm Prishtinën

26/03/2019

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scot, ka deklaruar sot se çështja e Kosovës nuk mund të zgjidhet duke fajësuar vetëm njërën palë, por palët duhet ... Read More