Tag: ceremoni

Fejohet ish-futbollisti i Prishtinës, dalin pamjet nga fejesa

25/12/2020

Është fejuar ish-futbollisti i Prishtinës. Liridon Latifi në një ceremoni familjare, ka kurorëzuar sonte me fejesë lidhjen disa vjeçare me vajzën nga Prishtina, Genta Mushica. ... Read More

I jepet lamtumira e fundit legjendës Diego Maradona!

27/11/2020

Në një Ceremoni private, sot i është dhënë lamtumira e fundit legjendë së futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradonas. 60-vjeçari nuk ia doli t’i ... Read More

Tirana “vishet” bardheblu, kryeqyteti “zbukurohet” për titullin kampion

29/07/2020

Nuk do të ketë tifozë në festën e titullit kampion, thjesht një ceremoni zyrtare nga ana e FSHF-ës. Mirëpo, kryeqyteti nuk mund të qëndroj kurrsesi ... Read More

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, viziton Kosovën

27/05/2019

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Malit të Zi, Dragutin Dakic pritet me ceremoni ushtarake sot në Ministrinë e Mbrojtjes. Dakic ... Read More

Kongresi amerikan nderon familjen e Harry Bajraktarit

21/05/2019

Ceremoni e veçantë me rastin e 50 vjetorit të ardhjes së familjes së veprimtarit dhe biznesmenit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ... Read More

Instituti ATOMI certifikon mësimdhënësit e trajnuar

17/05/2019

Sot me një ceremoni modeste Instituti ATOMI ka certifikuar mësimdhënësit, të cilët e kanë përfunduar me sukses trajnimin “Identifikimi dhe përkrahja e nxënësve me inteligjencë ... Read More

Përurohet Dhoma e dëshmive të IPK-së, donacion nga OSBE

03/05/2019

Sot në ndërtesën e IPK-së në Hajvali, Inspektorati Policor i Kosovës do të mbajë një ceremoni me rastin e përurimit të “Dhomës së dëshmive të ... Read More

Çifti i njohur i shoubizit martohet në fshehtësi

02/05/2019

Çifti i njohur i shoubizit janë kurorëzuar në një ceremoni surprizë për publikun. Këngëtari Joe Jonas dhe aktorja e “Game of Thrones” Sophie Turner i ... Read More

Hailey: Martesa dhe bashkëjetesa janë të frikshme

17/02/2019

Manekinia Hailey Baldwin në shtator të vitit të kaluar në një ceremoni private në Neë York, u martua me Justin Bieber. Ndërsa tash ka thënë ... Read More

MKRS bën ndarjen e bursave për shpresat olimpike për vitin 2019

05/02/2019

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit si çdo vit tjetër, në një ceremoni të organizuar, ka bërë ndarjen e bursave për shpresat olimpike për vitin ... Read More

Rama nga Porti i Durrësit: Nuk ka Shqipëri të Madhe, por ka një komb shqiptar (Video)

15/01/2019

Me një ceremoni është shënuar fillimi i punës së Doganës së Kosovës në Portin e Durrësit, me ç’rast është thënë se ky është hapi shumë ... Read More

The Washington Post: Thaçi premton heqjen e taksës ndaj Serbisë

06/01/2019

“Nën presionin presidentit Donald Trump, në një ceremoni paqeje në Shtëpinë e Bardhë, presidenti Thaçi, është zotuar të marrë një hap të madh drejt zgjidhjes ... Read More