Tag: botë

Houston Rockets kryen transferimin më të bujshëm të vitit në NBA

16/01/2021

NBA është kompeticioni i basketbollit më i ndjekur në botë dhe ata që e ndjekin e dinë mjaft mirë se kush është James Harden. Ai ... Read More

Njihuni me femrën më të bukur për 2020, kush është 19-vjeçarja që po kryen ushtrinë

03/01/2021

Një 19 vjeçare nga Izraeli është zgjedhur si personi me fytyrën më të bukur në botë. Yael Shelbia, modele dhe aktore, është përzgjedhur nga “TC ... Read More

Shqiptari i parë kampion bote

01/01/2021

Haxhi Krasniqi, shqiptari i parë kampion bote. Boksieri junikas më në fund e realizoi ëndrrën në tentimin e tretë duke i fituar titujt IBO e ... Read More

Ky është qyteti më i ftohtë në botë, dimri zgjat deri në maj

27/12/2020

Ky është qyteti më i ftohtë në botë. I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur ... Read More

Cristiano Ronaldo uron Krishtlindjet me këtë imazh

24/12/2020

Një prej futbollistëve më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo ka uruar festën e Krishtlindjeve Ronaldo ka zgjedhur llogarinë e tij në Tëitter e Instagram ... Read More

E çuditshme: Askush nga Real Madrid nuk votoi për Ronaldon

18/12/2020

Askush nga Real Madrid nuk votoi për Ronaldon. Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2020 sipas FIFA është Robert Lewandowski. Lewandowski festoi bindshëm ... Read More

A e dini cila është kafsha më e rrezikshme në botë?

03/12/2020

Nëse keni menduar se kafsha më e rrezikshme në botë është krokodili, peshkaqeni apo një kafshë tjetër, e keni gabim. Të paktën kështu thotë një ... Read More

Sabri Fejzullahu shkon bashkë me familje për të festuar në Shqipëri, sjell pamje të bukura

28/11/2020

Shqiptarët kudo në botë sot festojnë 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit. Edhe personalitete dhe emra të njohur kanë uruar këtë ditë në forma të ndryshme ... Read More

Ja çfarë ndodh me njerëzit që mas-turbohen shpesh…

23/11/2020

Ma.sturbimi është një prej gjërave më normale në botë dhe është e kotë që të shtiremi se nuk e bëjmë. Por ekziston një “manual udhëzimesh” ... Read More

28 vjeçarja gjen krimba në sy

22/11/2020

Një 28-vjeçare është bërë personi i parë në botë, sytë e së cilës janë infektuar nga një krimb, që është parë më para vetëm te ... Read More

Ky është mali më i lartë në botë, i pashkelur nga njeriu

15/11/2020

01:53 | 15 Nëntor 2020 Muchu Chhish nuk është mali më i lartë në botë, por ajo që e bën atë unike është fakti se ... Read More

Infektohet me koronavirus këngëtari Korab Shaqiri

11/11/2020

Për më shumë se tetë muaj, Kosova ashtu si edhe shumë vende në botë po ballafaqohet me pandeminë COVID-19. Ky virus ka prekur gjithandej qytetarët, ... Read More