Tag: Bashkuar

Lloj i ri i COVDI-19: Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese

11/01/2021

Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar, provat filluan të shfaqeshin për një variant COVID-19 i cili ishte mbizotërues dhe ... Read More

Mozzik e thotë direkt: Nuk jam bashkuar me Loredanën

05/01/2021

Mozzik e thotë troç: Nuk jam bashkuar me Loredanën. Përgjatë ditëve të fundit në media është përfolur se Mozzik dhe Loredana janë ribashkuar. Dyshja janë ... Read More

Chelsea i bashkohen garës për yllin e Borussia Dortmundit

24/12/2020

Skuadra e Chelseas i është bashkuar garës për yllin e Borussia Dortmundit. Skuadra londineze Chelsea, thuhet se është e gatshme të paguajnë kartonin e plotë ... Read More

Bashkohen Gili, Edona, Remzia dhe Shkurta, por Shyhretja i ‘injoron’ të katërtat

08/12/2020

Gili, Edona, Remzia dhe Shkurta janë bashkuar për një projekt. Ato po përgatisin diҫka të bukur për festat e fundvitit, shkruan ORAinfo. Të katërtat konsiderohen ... Read More

Ja çfarë nuk dimë ende për vaksinën anti-Covid

06/12/2020

Mbretëria e Bashkuar është vendi i parë perëndimor që ka tashmë zyrtarisht një vaksinë anti COVID-19. Agjencia Rregullative e Barnave dhe Produkteve Shëndetësore, MHRA, i ... Read More

“Disa njerëz më telefonojnë”/ Gjendet i vdekur në rrethana misterioze ish-banori i Big Brother

26/11/2020

Mbretëria e Bashkuar është tronditur nga vdekja e Haevy D (Colin Newell), një ish-banor i “Big Brother Celebrity” i cili humbi jetën në rrethana misterioze. ... Read More

“Përgatituni që tani për dimrin, mund ta rikthej edhe më fuqishëm koronavirusin”

19/07/2020

Një dimër veçanërisht sfidues në Mbretërinë e Bashkuar mund të sjellë një valë të dytë infeksionesh nga koronavirusi, që mund të rezultojë në afro 120 ... Read More

‘’Po mos të kruhesh asnjë s’të përdhunon’’, aktorja i kthehet komentuesit: Ti duhet të varesh

06/06/2020

Protestës ndaj abuzimeve seksuale i është bashkuar edhe aktorja Eliona Pitarka, e cila publikoi foto me një pankartë ku shkruhej: Kur fajësoni viktimën bëheni palë me ... Read More

E apasionuar pas fotove nudo, modelja lë profesionin për t’u bërë infermiere koronavirusi

13/05/2020

Një modele nga Holland ka lënë profesionin e saj, për t’iu bashkuar mjekëve në luftën kundër Covid-19. Sofie Ëoz është e apasionuar pas fotove nudo, ... Read More

Coronavirusi, mund të mbijetojë deri në tri ditë në dorezë dhe parmak

06/03/2020

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar dhe Spitali Kombëtar Shëndetësor i tyre, kanë filluar një fushatë reklamuese të ashpër, duke i bërë thirrje publikut të lajë ... Read More

Kush e mori vendimin për t’u ribashkuar? Stine dhe Graciela sërish pranë njëri-tjetrit

06/01/2020

9:15 | 6 Janar 2020 09:15 | 6 Janar 2020 Stine është bashkuar me ish-bashkëshorten. Në fund të fundit, ç’rëndësi ka kush e mori vendimin? ... Read More

Lufta ndaj kancerit: Shkencëtarëve u lind një ide e re!

02/11/2019

Shkencëtarët britanikë dhe amerikanë kanë bashkuar forcat për të kërkuar shenjat më të hershme të kancerit në një përpjekje për të pikasur dhe trajtuar sëmundjen ... Read More