Tag: Autoritetet

“Bllokohet” ndeshja Milan-Juventus?

06/01/2021

Autoritetet shëndetësore mund ta “bllokojnë” ndeshjen Milan-Juventus. Autoritetet shëndetësore të Torinos kanë konfirmuar se ata janë gati për ta bllokuar udhëtimin e Juventusit në Milan ... Read More

Pas marrjes së vaksinës kundër COVID-19, hospitalizohet doktoresha

02/01/2021

Doktoresha nga Meksika hospitalizohet pas marrjes së vaksinës kundër COVID-19. Autoritetet meksikane kanë thënë se po studiojnë rastin e një 32-vjeçareje, doktoreshë, e cila është ... Read More

Avokati i Maradonës denoncon autoritetet shëndetësore

26/11/2020

Avokati i Maradonës i ka denoncuar autoritetet shëndetësore. Avokati dhe miku i Diego Armando Maradonës, Matias Morla ka denoncuar autoritetet shëndetësore se e kanë lënë ... Read More

Pezullohet ndeshja Zvicër – Ukrainë, kjo është arsyeja

17/11/2020

Autoritetet shëndetësore zvicerane pezullojnë ndeshjen Zvicër Ukrainë. Ndeshja e Ligës së Kombeve, Zvicër-Ukrainë që ishte planifikuar për një kohë tjetër pasi që e tërë skuadra ... Read More

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

17/11/2020

Rasti më i hershëm me Covid-19 është zbuluar më 17 nëntor, disa javë para se autoritetet të vërtetojnë virusin e ri sipas mediave kineze. Rasti ... Read More

Këto janë tri simptomat kryesore të COVID që shfaqen në 85% të rasteve

17/11/2020

Tri simptomat kryesore të COVID që shfaqen në 85% të rasteve. Autoritetet shëndetësore në Britani të Madhe thonë se ekzistojnë tre simptoma kryesore të koronavirusit. ... Read More

Modelja humb jetën në mënyrë të mistershme

10/09/2020

Rrethanat e vdekjes së një modeleje 32-vjeçare nga Rusia po hetohen nga autoritetet italiane. Lidhur me ngjarjen është marrë në pyetje një fotograf britanik, me ... Read More

​Amerikanët lëshojnë 750 milionë mushkonja të modifikuara gjenetikisht në natyrë! Arsyeja do t’ju shokojë!

24/08/2020

Autoritetet lokale të Florida Keys më në fund, pas një dekade, kanë aprovuar një plan për lirimin e 750 milionë mushkonjave të modifikuara gjenetikisht, pavarësisht ... Read More

Veç këtë javë 38 persona humbën jetën nga Covid-19 në Kosovë

26/07/2020

Kosova aktualisht po kalon situatë të rënduar me Covid-19. Kështu thonë autoritetet përgjegjëse derisa numri i viktimave dhe rasteve të reja po rritet çdo ditë. ... Read More

Gati një e treta e britanikëve thonë se do të refuzojnë vaksinën e koronavirusit

20/07/2020

Megjithë njoftimin për avancim të suksesshëm drejt arritjes së vaksinës së koronavirusit, autoritetet britanike duket se do të kenë probleme të bindin të injektohen me ... Read More

Rriten rastet me Covid, Barcelona mbyllet sërish

17/07/2020

Autoritetet: Qëndroni në shtëpi Autoritetet e Katalonjës në Spanjë kanë rikthyer masat shtrënguese për një pjesë të rajonit, përfshirë edhe Barcelonën për shkak të rritjes ... Read More

OBSH-ja u njoftua për shpërthimin e Covid-19 nga zyra e saj në Kinë

05/07/2020

Organizata Botërore e Shëndetit u alarmua për krizën e koronavirusit nga zyra e saj në Kinë, dhe jo nga autoritetet lokale. Ky intstitucion shëndetësor është ... Read More