Tag: atë

Pse nuk i linda fëmijët me burrë, por me dikë tjetër?

05/03/2021

Ka kohë që jetoj në Zvicër. Martesa ishte si ishte… Fati deshi e u martova me atë që u martova. Por, pas kësaj lindën dilema ... Read More

Juventus s’ka të ndalur, pranë transferimit të yllit të Bayern Munich

02/03/2021

Juventus pranë transferimit të yllit të Bayern Munich. Duke u bazuar në atë se çfarë shkruajnë mediat italiane, Juventus është shumë pranë transferimit të yllit ... Read More

Brikena e RTK-së na prezanton me nënën e saj, ajo qenka një zonjë e rëndë

21/02/2021

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajes çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK, shkruan ... Read More

Dua Lipa me urim dhe foto të veçantë për 13 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

17/02/2021

Dua Lipa shprehet krenare për atë që ka arritur Kosova gjatë këtyre viteve. Me rastin e 13 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, këngëtarja ... Read More

Ledri sjell imazhin më të ëmbël të Poem Blu me rastin e dy-mujorit dhe ditës së Shën Valentinit

14/02/2021

Sot shënon dita e të dashuruarve dhe ndonëse shumica e festojnë atë me lule dhe çokollata ka disa prej çifteve të showbizit që e festojnë ... Read More

Nëse ke një burrë të mirë, mbaje dhe duaje atë

13/02/2021

Nëse ke një burrë të mirë, mbaje atë. Dhe kur them një burrë të mirë, nuk dua të them një burrë që është “perfekt”, por ... Read More

Pioli i mërzitur nga humbja nga Interi, ka disa fjalë për derbin

27/01/2021

Pioli i mërzitur nga rezultati, por jo nga paraqitja. “Pashë atë që prisja pas Atalanta-s”. Stefano Pioli foli për mikrofonët e MilanTv pas ndeshjes Inter-Milan ... Read More

Ajo çka i’u bie në sy në fillim, tregon diçka për karakterin tuaj

20/01/2021

Secili percepton atë që sheh në foto bazuar në përvojat e veta të jetës. Ky test unik mbi psikikën e njeriut do të përcaktojë jo ... Read More

Inrahimovic flet si një lider: Nuk më intereson të jem kampion dimëror, e dua atë të vërtetin

15/01/2021

Ibrahimovic: Nuk më intereson të jem kampion dimëror, e dua atë të vërtetin. Tani është bërë gati një vit që Zlatan Ibrahimovic është kthyer në ... Read More

Pas interesimit të Manchester Unitedit, vjen reagimi nga Coman

06/01/2021

Kingsley Coman është deklaruar rreth lajmeve që e lidhin atë me një kalim te Manchester United. Lojtari francez ka filluar të marrë vetën nga lëndimet ... Read More

Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit

27/12/2020

Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i shekullit – Lewandowski merr atë të vitit. Cristiano Ronaldo është shpallur nga Globe Soccer Awards si lojtari më i mirë ... Read More

Kush merr vaksinën kundër Covid-19, nuk duhet të pijë alkool?

11/12/2020

Nuk bëhet fjalë për të gjitha vaksinat, por vetëm për atë Sputnik V. Mësohet se zyrtarët rusë kanë lajmëruar qytetarët të shmangin alkoolin për dy ... Read More