Tag: Arsenali

Arsenal – Olympiacos, formacionet zyrtare: Xhaka nga minuta e parë

18/03/2021

Formacionet zyrtare, Arsenal – Olympiacos: Xhaka nga minuta e parë. Arsenali do ta pres Olympiacosin në ndeshjen e dytë në kuadër të 1/8 së Ligës ... Read More

Arsenali, Roma dhe Tottenhami fitojnë betejat e para në Europa League

11/03/2021

Europa League, fitojnë Arsenal, Roma e Tottenham. Arsenali, Roma dhe Tottenhami i kanë fituar betejat e para në Europa League. Arsenali arriti një fitore të ... Read More

Arsenali kualifikohet në raundin tjetër të Europa League

25/02/2021

Arsenali mes shumë vuajtjeve kualifikohet në raundin tjetër të Europa League. Arsenali ka kaluar në raundin tjetër të Europa League. “Topçinjtë” kanë arritur ta mposhtin ... Read More

Arsenali kërkon të mbyllë gjithçka në ‘Emirates’ kundër Benficas me Xhakën titullar

25/02/2021

Me Xhakën titullar, Arsenali kërkon të mbyllë gjithçka në ‘Emirates’ kundër Benficas. Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Arsenalit dhe Benficas. Sfida e parë ... Read More

Aubameyang po hetohet nga zyrtarët e Arsenalit pasi ‘theu rregullat’

16/02/2021

Aubameyang ‘theu rregullat’, po hetohet nga zyrtarët e Arsenalit. Arsenali po heton për një shkelje të mundshme të rregullave të Covid-19, nga sulmuesi i tyre ... Read More

Arsenali konfirmon mungesën e dy yjeve të skuadrës ndaj Leeds

11/02/2021

Skuadra e Arsenalit ka konfirmuar mungesën e dy lojtarëve. Arsenali ka njoftuar për situatën momentale që ndodhen Kieran Tierney dhe Thomas Partey. Dy lojtarët ende ... Read More

Pas humbjes, reagon ashpër Arteta

06/02/2021

Arteta thotë se nuk e merituan humbjen. Arsenali u mposht me rezultat minimal 1:0 nga Aston Villa në kuadër të javës së 23-të në Premierligë. ... Read More

Mikel Arteta komenton kartonat e kuq të Lenos dhe Luiz

02/02/2021

Arteta komenton kartonat e kuq të Lenos dhe Luiz. Arsenali humbi me rezultat 1-2 ndeshjen ndaj Wolverhampton Wanderers në kuadër të javës së 22-të në ... Read More

Arsenali i kthehet normalitetit, shënon fitore ndaj Southampton

27/01/2021

Arsenal i kthehet normalitetit. Arsenali ka rigjetur formën e mirë, pasi e mundi 3-1 Southamptonin. Pas barazimit xhiron e kaluar, që erdhi pas disa fitoreve, ... Read More

Surpriza në Angli, Odegard shkon te Arsenali

23/01/2021

Duket se e ardhmja e Martin Odegard do të jetë te Arsenali. Lojtari ka vendosur t’u bashkohet “topçinjve”, pavarësisht negociatave të avancuara me Real Sociedad. ... Read More

Arsenal me fitore bindëse ndaj Newcastle

18/01/2021

Arsenali triumfon bindshëm ndaj Newcastle. Arsenali e ka lënë pas vetes barazimin ndaj Crystal Palace xhiron e kaluar duke e mposhtur sonte Neëcastle në “Emirates” ... Read More

Ylli i Dortmundit po kalon tek Arsenali?

07/01/2021

Brandt te Arsenali? I zbulon të gjitha drejtori i Dortmundit. Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc ka folur lidhur me situatën e mesfushorit Julian ... Read More