Tag: arritur

Barcelona ngushton epërsinë ndaj Real Madridit

10/04/2021

Barcelona ngushton epërsinë ndaj Real Madridit. Barcelona ka arritur të ngushtojë epërsinë ndaj Real Madridit në 2:1. Ishte Oscar Mingueza që shënoi në minutën e ... Read More

Real Madrid e dyfishon epërsinë ndaj Barcelonës

10/04/2021

Real Madrid e dyfishon epërsinë ndaj Barcelonës. Real Madridi ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Barcelonës. Ishte Toni Kroos i cili shënoi ... Read More

Marrëveshja gati: PSG dhe Juventus po e bëjnë shkëmbimin e madh

10/04/2021

Dybala tek PSG, ylli parizien në Torino, vendimi tashmë ka arritur. Në mesin e shumë spekulimeve të javëve të fundit duket se ka diçka të ... Read More

Barcelona triumfon në fund ndaj Valladolidit, Dembele heroi i ndeshjes

05/04/2021

Rezultati. Barcelona ka arritur të shënojë një fitore tejet të rëndësishme në luftë për titull. Katalunasit mposhtën në “Camp Nou” Valladolidin me rezultat minimal 1:0. ... Read More

Shqipëria fantastike, 6 ndeshje si mysafire pa humbje

02/04/2021

Kombëtarja e Shqipërisë. Kombëtarja e Shqipërisë, ka arritur një formë optimale në kuadër të kualifikimeve për Botërorin, “Katar 2022”. Shqipëria ka gjashtë ndeshje si mysafir ... Read More

Besar Halimi i ‘jashtëzakonshëm’, i shënon një gol të çmendur Spanjës

31/03/2021

Halimi shënon gol fantastic kundë rSpanjës. Besar Halimi ka arritur që të shënojë një gol të jashtëzakonshëm dhe rezultati është 2-1. Unai Simon bëri një ... Read More

Kombëtarja e Kosovës në Spanjë, publikohet agjenda

30/03/2021

Cilat janë aktivitetet për neser. Ekspedita e Kombëtares së Kosovës ka arritur në Sevilla të Spanjës dhe është akomoduar në hotel “Melia”. Ekspeditën e Dardanëve ... Read More

Fund dramatik në ndeshejn Gjeorgji – Spanjë, ky është rezultati final

28/03/2021

Spanja ka arritur fitore dramatike ndaj Gjeorgjisë me rezultat 2:1. Spanja ka marrë pikët e plota nga përballja me Gjeorgjinë në kuadër të grupit B ... Read More

‘Dridhet’ Juventus: Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

16/03/2021

Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi? Federico Chiesa është njëra nga gjërat më pozitive te Juventusi këtë sezon. Italiani ka ... Read More

Thyen rekordin e tij, Mbappe tejkalon Messin

10/03/2021

Mbappe tejkalon Messin, thyen rekordin e tij. Kylian Mbappe ka arritur që nga penalltia për t’i dhënë epërsinë klubit të tij ndaj PSG-së. Francezi është ... Read More

Laporta në aksion, Barcelona arrin marrëveshje me yllin e Bayern Munich

10/03/2021

Barcelona thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Alaban Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba, me shumë mundësi do ta vazhdojë karrierën në La Liga, ... Read More

Adriana Matoshi bëhet deputete, i kalon me vota disa ish-deputetë

04/03/2021

Aktorja Adriana Matoshi ka arritur që t’i sigurojë votat e nevojshme për të qenë deputete e Kuvendit të Kosovës. Matoshi e cila ka qenë kandidate ... Read More