Tag: Aleanca

Aleanca Botërore e Doktorëve deklarojnë se koronavirusi është grip sezonal, thonë se bartja e maskës është e kotë

31/10/2020

E gjithë globi po vazhdojnë të përballen me pandeminë e koronavirusit. Aleanca Botërore e Doktorëve (ABD) është duke zhvilluar një fushatë kundërshtuese ndaj të gjitha ... Read More

​Haradinaj: Besimi në Aleancën është rritur, e ka kaluar 20 për qind

27/05/2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dega në Pejë, sot ka shënuar 19 vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor mori pjesë edhe kryetari i AAK-së ... Read More

NATO ngushëllon familjen e Major Klodjan Tanushit

11/05/2019

Aleanca e Atlantikut të Veriut,(NATO) e cila është më mision në Letoni ka përcjellë sot një mesazh ngushëllimi për vdekjen major Klodian Tanushit dje në ... Read More

AAK dhe NISMA nuk heqin dorë, duan përfaqësim në KQZ

27/04/2019

Subjektet politike të koalicionit PAN, që përbëhet nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate, njëherësh edhe partner të koalicionit ... Read More

Agolli pranon humbjen në Dibër, i uron fitoren Dukës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:28:57+02:00 Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli nga Aleanca për Shqiptarët pranoi humbjen në zgjedhjet e sotme të parakohshme lokale për ... Read More

Reka mbyll fushatën: Të ndalojmë eksodin e të rinjve

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:25:42+02:00 Kandidati i pavarur Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca dhe BESA gjatë fushatës theksin e ka vendosur kryesisht tek shqetësimi për largimin e ... Read More

Përfundon fushata, nga mesnata heshtje zgjedhore

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:19:23+02:00 Kandidatët presidencial sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Kandidati i cili përkrahet nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka dje me tubimin në Tetovë ... Read More

AAK nuk do të ketë kandidatura për zgjedhjet në komunat veriore

17/04/2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka thënë se do të jetë e përkushtuar që procesi i zgjedhjeve për kryetarët e ... Read More

Reka: Të parandalojmë ikjen e të rinjve

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T16:09:58+02:00 Kandidati shqiptarë për president, Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca dhe Besa theks të veçantë vazhdoi të vë mbi ndalimin e eksodit të ... Read More

Reka: Do të ndal eksodin masiv të popullatës

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:54:27+02:00 Kandidati për presidenti Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa mbrëmë nga Zhelina e Tetovës tha se ai si ... Read More

Reka: Shteti nuk është pronë private, por i të gjithëve

14/04/2019

S A 2019-04-14T14:59:09+02:00 Kandidati për president i mbështetur nga Aleanca për shqiptarët dhe Lëvizja Besa Blerim Reka fushatën për president e vazhdoi në qytetin e ... Read More

Reka: Vetëm sundimi i ligjit mund të çrrënjosë qeverisjen e oligarkëve

12/04/2019

Alsat 2019-04-12T15:29:49+02:00 Blerim Reka, kandidati për president, i mbështetur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa, mbrëmë vazhdoi fushatën e tij në Veles dhe në ... Read More