Tag: aksion

Vetëm 30 minuta lojë/ Kombëtarja shënon dy gola ndaj Bjellorusisë

18/11/2020

Në minutën e 19-të, Shqipëria arrin të kaloj në avantazh falë një aksion fantastik në krahun e majtë. Memolla hodhi në zonë një kros perfekt, ... Read More

Sonte mos u largoni nga ekrani, na presin këto super ndeshje

27/10/2020

Sonte rikthehet në aksion kompeticioni më i madh në botën e futbollit të klubeve, Liga e Kampionëve. Në program janë 8 ndeshje për t’u zhvilluar. ... Read More

Aksion i Njësisë Speciale në veri, 5 të arrestuar

28/05/2019

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës mëngjesin e sotëm kanë ndërmarrë një aksion në katër komunat veriore të vendit me shumicë serbe. Sipas burimeve të ... Read More

Superliga e Kosovës: Sot luhen tri ndeshje

27/04/2019

Superliga e Kosovës kthehet në aksion me tri ndeshje interesante të vlefshme për xhiron e 29-të. Në kuadër të xhiros së 29-të të Superligës së ... Read More

Studentët: Bordi i UP-së është shndërruar në bord partiak

22/04/2019

Organizata Studentore ‘Reforma’ sot ka organizuar një aksion simbolik në oborrin e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Edison Bibaj, nga kjo organizatë tha ... Read More

Aksion pastrimi dhe mbjellje drunjësh në disa pjesë të Prishtinës

22/04/2019

Komuna e Prishtinës bashkë me ‘Miqtë e Tokës’ në koordinim me ‘Let’s Do it Kosova’ ka organizuar aksion pastrimi dhe mbjelljen e drunjve mbi objektin ... Read More

“Bëhu pjesë e ardhmërisë së pastër!”, aksion për pastrimin e deponive të egra

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:06:29+02:00 Javën e ardhshme N.P. “Higjiena Komunale” – Shkup do të fillojë aksion masiv për pastrimin e deponive të egra. Aksioni do të zhvillohet ... Read More

Vjedhja e miliona eurove në Aeroportin e Tiranës, publikohen pamjet e para – grabitësit me armë në shkallët e avionit (Foto)

09/04/2019

E menduar dhe e planifikuar në detaje ashtu si në një film aksion që mund ta kemi parë me qindra herë në televizion. Gjithçka shkoi ... Read More

Z Mobile Prishtina – Rahoveci, ripërsëritja e finales, dueli kryesor i javës së 20-të në Superligë

09/03/2019

Superliga e Kosovës në basketboll rikthehet në aksion këtë fundjavë, kur Z Mobile Prishtina pret në shtëpi KB Rahovecin, në atë që konsiderohet ripërsëritje e ... Read More

Promovimi i bukurive të Shqipërisë përmes një reagimi ndaj filmit “Taken” dhe protagonistit Liam Neeson

16/02/2019

Trilogjia e filmave “Taken” bën pjesë në listën e filmave më të suksesshëm aksion falë shikueshmërisë dhe përfitimeve të mëdha. Projekti që është realizim i ... Read More

Përballja e Djajve dhe Bluve, e lufta për titull në Spanjë – një fundjavë e pasur me futboll në IPKO

15/02/2019

Fundjava garanton edhe një javë përplot me aksion futbollistik. Fundjava ku festohet 11 vjetori i pavarësisë së vendit është mundësi ideale që duke pushuar në ... Read More

Thënie nga Sylvester Stallone për të qëndruar të fortë para çdo sfide

30/01/2019

I njohur më së miri si ‘Rocky Balboa’, Sylvester Stallone është yll legjendar i filmave aksion, regjisor, shkrimtar, etj. Stallone ka pasur një fëmijëri të ... Read More