Tag: 2019

Parakalimi i frikshëm i Milanit

21/01/2021

Milani i Piolit fiton 155 pozicione nga viti 2019, parakalim i frikshëm. IFFHS ka publikuar renditjen e ekipeve më të mira të futbollit të vitit ... Read More

Koronavirusi: Sa kohë duhet për të marrë veten pas sëmundjes?

23/04/2020

Nga James Gallagher, BBC Covid-19 doli vetëm në fund të vitit 2019, por tashmë ka shenja se mund të duhet një kohë e gjatë që ... Read More

Përhapja e COVID-19/ Miss Anglia heq dorë nga  kurora dhe rikthehet në punë si mjeke

08/04/2020

Miss Anglia 2019, Bhasha Mukherje e cila ka qenë një doktoreshë e re e specializuar në mjekësinë e frymëmarrjes, ka vendosur të kthehet në Britaninë ... Read More

Këngëtarët që nuk ishin aktiv gjatë vitit 2019

01/01/2020

8:49 | 1 Janar 2020 08:49 | 1 Janar 2020 Viti 2019 solli shumë këngë të suksesshme nga artistë të ndryshëm, por një numër tjetër ... Read More

Shenja më e pafat e horoskopit për sot

27/12/2019

Ky është horoskopi për ditën e premte 27 dhjetor 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, ... Read More

Emri Muhamed hyn në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA

06/12/2019

Kompania amerikane “BabyCenter” ka publikuar raportin e vitit 2019 në të cilin janë përpiluar emrat më popullorë në vend bazuar në të dhënat e sigurimit ... Read More

​Amazon heq dekoracionet e Krishtlindjes, i zëvendëson me imazhet e Aushvicit

04/12/2019

epa08033274 An exterior view of the Amazon logistic center in Werne, Germany, 29 November 2019. Trade union Ver.di said that workers at six Amazon logistic ... Read More

Apple shet 130,000 iPhone 11 për një ditë

28/10/2019

Ndërsa formacioni i iPhone 2019 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje, vetëm prej dje, 25 tetor, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 ... Read More

Apple shiti 130,000 iPhone 11 për një ditë

26/10/2019

Ndërsa formacioni i iPhone 2019 është tashmë i disponueshëm në shumë tregje, vetëm prej dje, 25 tetor, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 ... Read More

Huawei rrit ndjeshëm shitjet

25/10/2019

Gjiganti teknologjik Huawei në vitin 2019 ka raportuar më shumë shitje të telefonave inteligjentë sesa vitin e kaluar, pavarësisht vendimit të SHBA-së për të penguar ... Read More

Huawei shet 200 milionë telefona që nga fillimi i vitit

23/10/2019

Huawei po e kalon vitin 2019 në vështirësi për shkak të sanksioneve tregtare nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat po ndikojnë ... Read More

10 gjëra që mjekët nuk këshillojnë të vishni në aeroplan

23/10/2019

Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar për numrin e udhëtarëve që zgjodhën një aeroplan si mjetin e tyre të transportit Që nga ... Read More