Tag: 16

Strugë, gjendja e tregut është në gjendje të mjerueshme

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:28 Si ishte 40 vjet më parë, njëjtë është pothuajse edhe tani thonë struganët. Ky është imazhi i tregut të qytetit ... Read More

Ulja e papunësisë, kuadro joadekuat në administratë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:12 Ulja e shkallës së papunësisë nën 20% nuk do të thotë se problemi është zgjidhur. Çështjet politike ngadalë po marrin ... Read More

Ekspertët: Dënimi për dhunën në kuvend, pjesërisht i drejtë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:02 Dënimet me burg për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit janë të larta, por edhe vepra për të cilën ... Read More

Kapet 1 kg heroin në linjën e autobusit Gostivar – Bern, Zvicër

16/03/2019

16 Mars 2019 / 13:50 Më 13.03.2019 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me regjistrim të Zvicrës, i cili ishte duke lëvizur në ... Read More

Çavkov e dhuron “vilën në Halkidiki”

16/03/2019

16 Mars 2019 / 13:17 Pas aktgjykimit në rastin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvend, ku ish drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov, ... Read More

Lënda e PSP-së, “Regjistrimi”, ku dyshohen Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski pa epilog

16/03/2019

16 Mars 2019 / 12:43 Në gjashtë muajt e fundit siç theksohet në raportin e fundit të PSP-së, për lëndën “Regjistrimi”, i cili është në ... Read More

KSHZ: Verifikim në Listën zgjedhore kanë kryer 53.972 qytetarë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 11:16 Deri më 14 mars të këtij viti edhe zyrtarisht ka përfunduar verifikimi në listën zgjedhore (LZ) me rastin e zgjedhjeve ... Read More

Të gjithë të dënuarit për 27 prillin u dërguan në paraburgim

16/03/2019

16 Mars 2019 / 9:35 Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të ... Read More

18 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

16/03/2019

16 Mars 2019 / 8:43 18 vjet më parë, më 16 mars 2001, në Maqedoni kërciti pushka dhe kjo ndodhi dy vjet pasi lufta kishte ... Read More

Zaev-Cipras, takimi i parë pas ndryshimit të emrit

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 18:49 Për momentin jemi duke ndarë gjithçka. Kështu bëri shaka nikoqirja e panelit të Konferencës së Sigurisë në Munih, meqë organizatorët ... Read More

Viktima e 15 nga aksidenti në Llaskarcë është Ferdi Kaso

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 18:45 Ka ndërruar jetë edhe një nga të lënduarit e aksidentit me autobus në Llaskarcë, duke çuar numrin e viktimave në ... Read More

Mickovski: T’i japim kartonin e kuq Zoran Zaevit

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 16:11 VMRO-DPMNE-ja po mban konventën për zgjedhjen e kandidatit për president. Në garë janë 9 kandidatë, por beteja më nxehtë mbetet ... Read More