Tag: 1”

Rudina Hajdari uron të bijën për 1 qershor: Jeni arsyeja që luftojmë çdo ditë

01/06/2020

Deputetja Rudina Hajdari iu uron festën e “1 Qershorit” të gjithë fëmijëve.Hajdari publikon në “Facebook” një foto të ëmbël me të bijën, ku shfaqen të ... Read More

Arrestohen tre persona të dyshuar për 19 vjedhje të rënda

25/04/2019

Dje rreth orës 23:30, në rrugën “1 Tetori” në Prishtinë, policia ka arrestuar tre persona të dyshuar për disa vjedhje të rënda si dhe ka ... Read More

Pëlqehet kënga “1 Shans” e Albërie Hadërgjonajt, ‘shpërthen’ me klikime

03/04/2019

Pëlqehet kënga “1 Shans” e Albërie Hadërgjonajt, ‘shpërthen’ me klikime Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërie Hadërgjonaj është mjaft aktive dhe e angazhuar me projekte muzikore. ... Read More

Kush është Stevo Pendarovski?

01/03/2019

1 Mars 2019 / 22:43 Stevo Pendarovski do të jetë kandidati i përbashkët presidencial i pushtetit pas takimit të sotëm me partitë nga koalcioni i ... Read More

Stevo Pendarovski kandidat për president

01/03/2019

1 Mars 2019 / 20:40 Stevo Pendarovski është nominuar nga LSDM-ja si kandidat i përbashkët për president. Zoran Zaev pas takimit me strukturat partiake ka ... Read More

PLD-ja do të mbështesë kandidatin e përbashkët të pushtetit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 19:56 Partia Liberal-Demokrate do të mbështesë kandidatin e përbashkët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut, që do të harmonizohet ... Read More

Zjarr i madh përfshin rajonin e Shën Nikollës

01/03/2019

1 Mars 2019 / 18:37 Një zjarr i madh ka rënë në afërsi të Shën Nikollës në fshatin Qoseleri. Komandanti i zjarrfikësve në Shën Nikollë, ... Read More

Mali i Zi ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

01/03/2019

1 Mars 2019 / 17:28 Kuvendi i Malit të Zi sot e ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Votimi ... Read More

Zaev: Sonte do ta kumtojmë emrin e kandidatit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 16:48 Pushteti po vazhdon ta mbajë të fshehur emrin e kandidatit të përbashkët për president. Aktualisht, kryeministri Zoran Zaev ndodhet në ... Read More

Për tre muaj, mbi 400 të prekur nga fruthi

01/03/2019

1 Mars 2019 / 15:56 82 raste me simptome të fruthit janë regjistruar gjatë javës së kaluar. Raporti javor i Institutit të shëndetit Publik njofton ... Read More

Gjyqi për “MONSTRËN”, i mbyllur për opinionin

01/03/2019

???????????????????????????????????? 1 Mars 2019 / 15:43 Gjyqi për rastin “Monstra” ka vazhduar sot me publikimin e dëshmive të siguruara me masa të posaçme hetuese. Për ... Read More

I vazhdohet arresti shtëpiak Sasho Mijallkovit

01/03/2019

1 Mars 2019 / 15:26 Sasho Mijalkov do të mbetet në arrest shtëpiak. Apeli vendosi për vazhdimin e masës me kërkesë të Prokurorisë Speciale në ... Read More