“Sa mirë që bën fushatë ti!”, Erion Braçe zbulon çfarë thoshte dikur Presidenti Meta për Lulzim Bashën: Ai të gënjen edhe…

“Sa mirë që bën fushatë ti!”, Erion Braçe zbulon çfarë thoshte dikur Presidenti Meta për Lulzim Bashën: Ai të gënjen edhe…

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi dje se më 25 prill Shqipëria do të përjetojë përmbysje të madhe dhe jo thjesht rotacion. Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar numri dy i Qeverisë, Erion Braçe.Përmes një postimi në rrjete sociale, Braçe shkruan me ironi se sa mirë bën fushatë presidenti, dhe i kujton Metës se çfarë ka thënë vite më parë për kryedemokratin Lulzim Bashën.

“SA MIRE QE BEN FUSHATE TI!

E NGATERROJ UNE APO ESHTE I NJEJTI QE KA THENE:

LULZIM BASHA TE GENJEN EDHE PER OREN?”, shkruan Braçe me ironi.