Category: Lifestyle

Këto janë pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus

24/09/2021

Pesë vendet ku ka gjasa më shumë të infektoheni me koronavirus. Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet e botës. Dr ... Read More

71-vjeçari shqiptar bëhet ‘yll’ duke vallëzuar me këngë rap

24/09/2021

Gjyshi më i famshëm shqiptar, 71-vjeçari bëhet ‘yll’ duke vallëzuar me këngë rap. Ditën e nisin me këngë e valle. Bruno Kuci bashkë me gjyshin ... Read More

Koronavirusi mund të shkaktojë harresë, psikozë, mani apo belbëzim

20/09/2021

Virusi përfshin simptoma neurologjike që vazhdojnë shumë kohë pas përfundimit të pandemisë. Patrick Thornton, një mësues 40 vjeçar i matematikës në Houston, Tex., ligjëronte (nëpërmjet ... Read More

Katër shenja horoskopi të cilave mund t’u besoni plotësisht

19/09/2021

Ne do t’ju japim disa “dëshmi kozmike” që mund t’ju ndihmojnë të zbuloni se çfarë të prisni nga të tjerët… Kush e urren më shumë ... Read More

Merr fund misteri: Arsyeja se përse femrat shkojnë së bashku në tualet

18/09/2021

Pse gratë shkojnë në tualet si grup? Është një nga pyetjet më të mëdha të një burri: Pse gratë shkojnë në tualet grup? Burrat përdorin ... Read More

Nuk i dhanë për të ngrënë në dasmë, fotografi fshin të gjitha fotografitë e çiftit të ri

17/09/2021

Dasma konsiderohet si një nga ditët më të veçanta të jetës së shumë njerëzve, ditë kjo në cilën ata zakonisht paguajnë shuma të mëdha parash. ... Read More

Nëse nuk je i vaksinuar, nuk mund të mbushësh makinën me karburant në këtë shtet

15/09/2021

Dita e parë e aplikimit të masave më të rrepta anti-epidemike në Slloveni po zhvillohet me disa ankesa nga të pavaksinuarit, por pa incidente dhe ... Read More

“S’ka këtu faj Dafina, kur na në kulm rrina”, punëtori i ndërtimit vjen me një version qesharak të këngës së Dafinës

12/09/2021

“S’ka ktu faj veç Dafina”, thotë një pjesë e tekstit të këngës së fundit “Llafe-llafe” nga Dafina Zeqiri dhe Lyrical Son. Për vetëm një muaj ... Read More

Lodhja: Pse jam lodhur gjithmonë?

11/09/2021

Nëse e gjeni veten duke fjetur deri në momentin e fundit të mundshëm para se të tërhiqeni nga shtrati, mund të pyesni: “Pse jam gjithmonë ... Read More

Punoi 259 orë jashtë orarit, vdes infermier nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit

10/09/2021

Infermieri që punoi 259 orë jashtë orarit, vdes nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit. Një infermier që punoi 259 orë jashtë orarit në ... Read More

Vaksinimi zvogëlon rrezikun e COVID-it të gjatë

08/09/2021

Sa e zvogëlon vaksinimi rrezikun e COVID-it të gjatë? Shumë njerëz që preken nga COVID-19 zakonisht shërohen brenda katër javësh, por disa kanë simptoma që ... Read More

Djali vret aksidentalisht nënën

08/09/2021

Pesëvjeçari vret aksidentalisht nënën. Një nënë u qëllua për vdekje në gjoks nga djali i saj pesëvjeçar, i cili kishte një ar.më, tha policia, transmeton ... Read More