Category: Kuriozitete

Ju që e keni marrë me meritë patentë shoferin duhet ta dini, kush ka përparësi në këtë kryqëzim

26/11/2020

18:53 | 25 Nëntor 2020 A mendoni se jeni shofer i mirë? Në mediat sociale po qarkullon një ilustrim i një kryqëzimi që ka bërë ... Read More

Ja cila shenjë është më inatçorja e horoskopit

25/11/2020

Të gjithëve na ndodh që në momente të caktuara të humbasim toruan, të nevrikosemi me veten apo botën mbarë, e pse jo edhe të vlojmë ... Read More

Kina nis një raketë drejt Hënës, kërkon të marrë një mostër hënore

25/11/2020

08:00 | 24 Nëntor 2020 Kina lëshoi dje një raketë pa pilot në një mision për të marrë një mostër hënore, përpjekja e parë e ... Read More

E rrallë: është zbuluar një shpellë mahnitëse në Deçan, banorët u habitën çfarë panë brenda saj

24/11/2020

Kosova vazhdon të jetë e pa eksploruar dhe e bekuar me shumë bukuri të fshehura e pasuri nëntokësore. Një shpellë është zbuluar së fundmi në ... Read More

Asteroid gjigant do të kalojë ‘afër Tokës’ me shpejtësi 90 mijë km/orë

24/11/2020

23:00 | 23 Nëntor 2020 Një asteroid i madh po shpejton drejt Tokës me 90,000 km/orë dhe do të vijë në afërsi me Tokën të ... Read More

Të gjitha bosh: Miliarda investime në rrokaqiejt modernë në shkretëtirë

23/11/2020

Plani ishte të ndërtohej një komunitet i ri urban që do të lidhej me transportin publik të qytetit, spitalet, shkollat dhe parqet. Qyteti me këto ... Read More

Dëshira e fundit e Sulltaneshës Hyrrem bëri që zemra e Sulejmanit të Madhërishëm të dridhej

23/11/2020

10:26 | 22 Nëntor 2020 Sipas historianëve, dashuria mes Sulltaneshës Hyrrem dhe Suljemanit të Madhërishëm është një nga dashuritë më të mëdha që mban mend ... Read More

28 vjeçarja gjen krimba në sy

22/11/2020

Një 28-vjeçare është bërë personi i parë në botë, sytë e së cilës janë infektuar nga një krimb, që është parë më para vetëm te ... Read More

Shkencëtari izraelit: Do kthejmë pas procesin e plakjes

22/11/2020

23:00 | 21 Nëntor 2020 “Po kthehemi prapa në kohë,” tha Prof. Shai Efrati. Disa shkencëtarë izraelitë kanë thënë së fundmi se kanë arritur me ... Read More

“K*rvë e vogël, sa e ke numrin e gjoksit”, i flet një vajze në Insta, s’u beson syve kur zbulon të vërtetën

22/11/2020

Telashet nëpër rrjetet sociale duket se janë bërë të pafundme, sidomos mes të rinjve që nuk ngurojnë të “gjuajnë” njëri-tjetrin. Një rast i tillë ka ... Read More

Roboti në Japoni ua kujton me dashamirësi njerëzve të mbajnë maskë

20/11/2020

00:27 | 20 Nëntor 2020 T’ia kërkosh klienti të vërë maskë është çështje e ndjeshme edhe gjatë një pandemie, kështu që një dyqan japonez ia ... Read More

Pse shqiptarët çmenden pas Benz-it? Gazetari gjerman realizon foto-reportazhin që jep përgjigje

19/11/2020

Gazeta e njohur gjermane FAZ ka përgatitur një foto-reportazh nga rrugët e Shqipërisë, ku dominojnë makinat Mercedes. Autori i shkrimet është David Klaubert, që synon ... Read More