Category: Kuriozitete

Gjeli “torturon” çiftin e moshuar, pronari përfundon në gjykatë

10/08/2022

Një çift i moshuar gjerman ka çuar në gjyq fqinjin e tij, gjeli i të cilit është kthyer në një torturë për ta. Friedrich-Wilhelm K., ... Read More

A e kishte parashikuar Bill Gates linë e majmunit?!

08/08/2022

21:22 | 7 Gusht 2022 Postime të shumta në Twitter kanë sugjeruar që themeluesi i Microsoft, Bill Gates, kishte parashikuar mundësinë e një shpërthimi të ... Read More

Ora e artë e Hitlerit shitet mbi 1.3 milion euro në ankand

06/08/2022

11:53 | 5 Gusht 2022 Ora e artë e Adolf Hitlerit është shitur për 1,342,931.55 euro nga një koleksionist anonim. Ora e dorës me rripa ... Read More

5 fakte interesante për jetën në hapësirë

05/08/2022

22:03 | 4 Gusht 2022 Keni menduar ndonjëherë si është të jetosh në hapësirë? Njihuni me 5 fakte interesante! Ndryshimet fizike Trupi njerëzor fillon të ... Read More

Teleskopi hapësinor sjell imazhe tjera, kësaj radhe të galaktikës Cartwheel që është 500 milionë vite dritë larg Tokës

04/08/2022

10:25 | 3 Gusht 2022 Teleskopi më i fuqishëm në botë i agjencisë hapësinore amerikane NASA, James Webb edhe një herë ka sjellë imazhe të ... Read More

Ish-gjenerali izraelit: SHBA ka kontakt me UFO, ndaluan Trump të thoshte të vërtetën

03/08/2022

01:40 | 3 Gusht 2022 Një deklaratë e një ish-gjenerali izraelit për jetën jashtëtokësore po qarkullon me shpejtësi në rrjet. Haim Eshed është shprehur në ... Read More

Përse Monako është një nga vendet më të shtrenjta në botë

01/08/2022

22:34 | 31 Korrik 2022 Monako është një nga vendet më të bukura dhe më të shtrenjta në botë. Të gjithë ëndërrojnë që të kenë ... Read More

Dhjetë arsye pse dollari është monedhë e rëndësishme për ekonominë botërore

31/07/2022

23:45 | 30 Korrik 2022 Dollari amerikan lë gjurmën e tij në çdo cep të ekonomisë globale. Është monedha, në të cilën blihen dhe shiten ... Read More

NASA jep alarmin: Dy asteroidë po i drejtohen Tokës

30/07/2022

23:40 | 29 Korrik 2022 NASA ka lajmëruar se dy asteroidë të mëdhenj do të kalojnë fare pranë Tokës sot dhe nesër. NASA thotë se ... Read More

Imazhet e reja nga NASA, një epokë e re në eksplorimin e hapësirës

25/07/2022

00:04 | 25 Korrik 2022 Astronomët dhe shkencëtarët nga mbarë bota kanë filluar të reagojnë ndaj imazheve të reja që publikoi NASA, të marra nëpërmjet ... Read More

Dasmori thyen xhamin e veturës së nuses (VIDEO)

24/07/2022

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon një dasmor që e godet xhamin mbrapa veturës, ku ndodhej dhëndri me nusen, ashtu siç e kërkon ... Read More

Alien? Asteroid? Apokalips? Fenomeni misterioz që habiti Australinë

23/07/2022

01:41 | 23 Korrik 2022 Një dritë ngjyrë rozë ndriçoi qiellin në një qytet në Australi gjatë mbrëmjes së të mërkurës. Fenomeni është filmuar nga ... Read More