BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Manastirliu: Shenjë që po shkojmë drejt normalitetit që dëshirojmë

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Manastirliu: Shenjë që po shkojmë drejt normalitetit që dëshirojmë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka përshëndetur vendimin e Bashkimit Evropian, për të hequr kufizimet e udhëtimeve për tre shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në “Facebook”, Manastirliu e cilëson këtë vendim si një lajm të mirë dhe të shumëpritur.


Ndër të tjera, Manastiruliu u bën apel qytetarëve, të mos ulim vigjilencën në “këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë”.

“ Lajm i mirë

Dakordësia e vendeve të Bashkimit Europian për të hequr kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë është padyshim një lajm i mirë

Një lajm i shumëpritur për të gjithë shqiptarët por edhe një shenjë e mirë se po shkojmë drejt normalitetit që të gjithë dëshirojmë

Por sërish një apel për të gjithë qytetarët: Të mos e ulim vigjilencën, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë”, shkruan Manastirliu.