Zyrtare: Milan njofton largimin edhe të një lojtari

Zyrtare: Milan njofton largimin edhe të një lojtari

Milani ka njoftuar zyrtarisht largimin e mesfushorit Primavera Alessandro Sala, i cili mbushi 20 vjeç në maj.

Ai do të bashkohet me AC Renate për të luajtur në ligën e tretë të futbollit italian.

Mesfushori nuk ka bërë asnjë paraqitje për ekipin e parë dhe e kaloi tërë sezonin e kaluar në huazim, fillimisht te Cesena dhe më pas te Pro Sesto.

Ky i fundit do të përballet me Milanin në një miqësore para-sezonale nesër, pasi shansi do ta kishte atë.

Ai bëri 16 paraqitje për të dy palët në Serie C sezonin e kaluar, por nuk mori asnjë pikë individuale për të treguar për të, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, duke pasur parasysh që ai luan si mesfushor qendror dhe jo gjithmonë përfshihet në fazën e sulmit.

Në faqen e tyre zyrtare, Milan njoftoi largimin e lojtarit, i cili do të kalojë edhe një sezon në huazim.
Mbetet të shihet nëse ai do të ketë ndonjë fat me klubin e tij të re.

“Milan mund të konfirmojë që Alessandro Sala do të bashkohet me AC Renate 1947 si huazim. Klubi do të dëshironte që Alessandro të gjitha të mirat për sezonin e ardhshëm”, thuhet në deklaratë. /ORAinfo/

TAGS