Zviceranes ia kthejnë kuletën e vjedhur pas 30 vjetësh

Zviceranes ia kthejnë kuletën e vjedhur pas 30 vjetësh

Policia në qytetin zviceran të Winterthur i ka kthyer një kuletë pronares, tre dekada pasi u vodh.

Kuleta u zbulua në një bosht të ventilimit nga punëtorët që kryen punime përmirësimi në një garazh parkimi në qytet, njoftojnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ndërsa nuk përmbante para, çanta e vjedhur përmbante artikuj, përfshirë karta krediti dhe dy bileta autobusi falas, të cilat skaduan në fund të marsit 1988.

Punëtorët në garazhin e parkimit dorëzuan çantën në polici, që shpejt identifikoi pronaren, tani 56 vjeçe.

Kuleta ishte vjedhur në vitin 1988, kur gruaja ishte vetëm 24 vjeç. Ajo tha se, të shohësh përsëri çantën ishte një udhëtim nëpër kohë. Kishte madje një foto të burrit, me të cilin ajo është martuar edhe sot e kësaj dite.

TAGS