Zinedine Zidane thotë se duhet t’i pyesni lojtarët nëse besojnë tek unë

Zinedine Zidane thotë se duhet t’i pyesni lojtarët nëse besojnë tek unë

Zidane ka thënë se duhet t’i pyesni lojtarët nëse besojnë tek unë.

Alcoyano ishte surpriza e natës së sotme, e cila arriti që të eliminojë Real Madridin nga Copa del Rey pas fitores 2-1.

Këtë fitore klubi i ligës së tretë spanjolle, e mori pasi ndeshja shkoi në vazhdime.

Pas ndeshjes, trajneri Zinedine Zidane në një deklaratë tha se është e gjithë përgjegjësia e tij për humbjen dhe eliminimin nga kjo garë.

“Unë jam trajneri dhe përgjegjësia është e gjitha e imja. Unë mendoj se lojtarët akoma besojnë tek unë, por ju duhet t’i pyesni ata”, u shpreh ai.

Francezi më pas tha se nuk është ndonjë turp i madh ose diçka e ngjashme pasi ndodhi ky eliminim. “Këto gjëra ndodhin në futboll. Një ditë tjetër ku ndjejmë dhimbje, nuk na pëlqen të humbasim. Ne do të vazhdojmë të luftojmë përpara për trofetë e mbetur”, përfundoi ai.

TAGS