Zi në Juventus, vdes ish-presidenti i klubit

Zi në Juventus, vdes ish-presidenti i klubit

Ka vdekur në moshën 92-vjeçare legjenda italiane, Giamiero Boniperti.

Lajmin e ka dhënë skuadra e Juventusit përmes rrjeteve sociale, shkruan IndeksOnline

“Mirupafshim President’, ka shkruar klubi italian në rrjetet sociale

Boniperti ishte kapiten i Juve-s gjatë vitit 1950. Ai fitoi pesë tituj të Serie A dhe dy tituj të Coppa Italia.

Italiani ishte edhe presidenti i ‘Zonjës së Vjetër’ gjatë viteve 90-ta.

TAGS