Zbulohet misteri i jahtit të braktisur në Shëngjin, shoqërohet një francez

Zbulohet misteri i jahtit të braktisur në Shëngjin, shoqërohet një francez

Një francez është shoqëruar në komisariatin e Lezhës si i dyshuar për jahtin që u gjet javën e kaluar i braktisur në det të hapur në Shëngjin.Mësohet se indicia që ka çuar në shoqërimin e francezit dhe implikimi i tij në këtë çështje është një dokument i gjetur brenda jahtit.

Jahti ishte me flamur slloven dhe shtetasi francez ka pranuar se është i tij, ndërsa ka deklaruar se ka ndaluar për të takuar disa miq, por ka patur probleme me karburantin.

Ndërkohë, ka dyshime paraprake se ky jaht mund të jetë vjedhur dhe më pas autori apo autorët e kanë lënë pranë zonës së Patokut në Kurbin.