Ylli i Real Madridit pëson lëndim të rëndë

Ylli i Real Madridit pëson lëndim të rëndë

Ylli i skuadrës së Real Madridit ka pësuar një lëndim.

Talenti i Real Madridit, Martin Odegaard ka pësuar tjetër lëndim.

21-vjeçari ka probleme në këmbën e majtë, andaj nuk u stërvit me bashkëlojtarët.

Sipas Diario AS, norvegjezi do bëjë testimet edhe pse nuk mund të jetë asgjë serioze, por mund të humb sfidën e radhës ndaj klubit gjerman, Borussia Monchengladbach.

Në rast se vërtet Odegaard mungon, atëherë në mesfushën e “Mbretërve”, mbesin Toni Kroos, Casemiro, Luka Modric dhe Isco sepse edhe Fede Valverde është i lënduar.

Ndërkohë, të Reali në këtë ndeshje do rikthehen kapiteni Sergio Ramos, mbrojtësi Dani Carvajal dhe sulmuesi Luka Jovic.

TAGS