Ylli i Real Madrid arrin në Milan, afër zyrtarizimit

Ylli i Real Madrid arrin në Milan, afër zyrtarizimit

Theo u ul në aeroportin e Linate me agjentin e tij Manuel Garcia Quilon, i cili u tha gazetarëve: “Gjithçka është në rregull”.

Francezi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore përpara se të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare sot ose nesër, transmeton lajmi.net.

Reali ka paguar 24 milionë euro për të nënshkruar me 21-vjeçarin në verën e vitit 2017 dhe ka bërë 23 paraqitje në sezonin e tij të parë për Los Blancos, duke fituar Superkupën e Spanjës, Superkupën Evropiane, Kupën e Botës për klube dhe Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, zhvillimi i tij ka rënë, pasi kaloi te Real Sociedad si huazuar, dhe është zëvendësuar në ‘Santiago Bernabeu’ nga bashkëlojtari Ferland Mendy. /Lajmi.net/

TAGS