Ylli i Milanit do të jetë nënshkrimi i parë i Juventusit për sezonin e ardhshëm.

Ylli i Milanit do të jetë nënshkrimi i parë i Juventusit për sezonin e ardhshëm.

Qendërmbrojtësi italian ishte i lidhur me një kalim në Torino gjatë verës, por në fund asnjë marrëveshje nuk u arrit.

Italiani me një kontratë deri në qershorin e ardhshëm tashmë ia ka bërë të qartë Milanit se nuk do të rinovojë dhe me shumë gjasa do të kalojë të Juventusit me kosto zero.

Kujtojmë që për mbrojtësin intesim të lartë ka shfaqur dhe ekipi i Lazios.

Klubi “bardhezi” dhe lojtari tashme kanë mbyllur një marrëveshje e cila do të bëhet zyrtare në fillim të vitit 2022.

TAGS