Ylli i madh i thotë “PO” transferimit te Milan

Ylli i madh i thotë “PO”  transferimit te Milan

AC Milan, po punon për të nënshkruar me Sven Botman nga Lille me lojtarin që i ka dhënë dritën jeshile një lëvizjeje te kuqezinjtë.

AC Milan ka prioritet blerjen e Sven Botman në janar. Paolo Maldini dhe Frederic Massara e kanë identifikuar mbrojtësin e Lille si lojtarin perfekt për të zëvendësuar Simon Kjaer dhe për të krijuar një partneritet solid rock me Fikayo Tomori,përcjell ORAinfo.

AC Milan hapi kontaktet me agjentin e Botman Francesco Miniero të agjencisë Muy Manero menjëherë pasi diagnoza e dëmtimit të Kjaer konfirmoi se kapiteni i Danimarkës do të qëndronte jashtë për një kohë shumë të gjatë.

Sven Botman tha po sapo u informua për mundësinë e bashkimit me AC Milan raporton MilanNews.

21-vjeçari e di që te Lille ka arritur tashmë maksimumin. Sezonin e kaluar ai luajti një rol kyç në fitoren mahnitëse të Lille-s në Ligue 1 dhe gjithashtu këtë verë në triumfin e tyre në Superkupën./ORAinfo/