Ylli i madh afër rinovimit me AC Milanin

Ylli i madh afër rinovimit me AC Milanin

Çalhanoglu afër rinovimit me AC Milanin.

Reprezentuesi i Hakan Çalhanoglut do takohet me Milanin nesër për të diskutuar rinovimin e kontratës.

Sipas Tuttosport, të dy palët janë afër që të arrijnë marrëveshje për kontratën e re, derisa momentalja i skadon në qershorin e vitit 2021.

Agjenti dhe klubi kanë organizuar një takim që të shohin mundësinë e marrëveshjes.

Sulmuesi me kontratën momentale fiton 3.5 milionë euro për vit dhe thuhet se do pranojë kontratën e re me vlerë 4.5 milionë euro për sezon.

Këtë edicion ai ka kontribuar me pesë gola dhe pesë asistime.

TAGS