Ylli i Interit i thotë “JO” Milanit

Ylli i Interit i thotë “JO” Milanit

Marcelo Brozovic, i ka thënë shoqëruesve të tij se nuk do ta konsideronte të bënte një lëvizje për t’iu bashkuar Milanit nga rivalët Inter.

Kontrata e Brozovic përfundon në qershor 2022 dhe situata e tij ka tërhequr një vëmendje nga Milano, të cilët e dinë se ata mund të humbasin Franck Kessié në një transferim falas, përcjell ORAinfo.

Deri më tani nuk ka pasur lëvizje konkrete të bëra nga Milani për mesfushorin kroat edhe pse sipas atij raporti gjatë fundjavës, dhe gjatë kësaj jave do të ketë një takim mes drejtuesve të Interit.

Sipas asaj që FCInterNews po raporton, Brozovic është informuar për lajmet për interesimin e Rossonerëve për të dhe menjëherë ka njoftuar rrethin e tij që të mos e marrë fare parasysh këtë hipotezë.

Mesfushori në fakt vazhdon të përsërisë në disa raste se si ndihet totalisht i lidhur me Interin dhe projektin e tij, dhe shpreson që të bjerë dakord për një rinovim./ORAinfo/

TAGS