Ylli i Inter testohet për koronavirus, dalin rezultatet

Ylli i Inter testohet për koronavirus, dalin rezultatet

Lojtari i Inter Achraf Hakimi ka rezultuar negative në testin për koronavirus.

Mbrojtësi i krahut ka kryer testet dje dhe klubi ka konfirmuar se ai është testuar negativ për COVID-19.

“FC Internacionale Milano njofton që Achraf Hakimi është testuar negativ në rezultatet e tyre dje pasi që rezultoi pozitiv në testet e UEFA-së para ndeshjes kundër Borussia Monchengladbach”, ka shkruar klubi.

“Lojtari, ka qenë asiptomatik, kurse dje testet kanë treguar për gjendjen e tij aktuale”.

TAGS