Ylli francez në radarin e United dhe Liverpool

Ylli francez në radarin e United dhe Liverpool

United e Liverpool në garë për yllin francez.

Manchester United pritet të garojë me Liverpoolin për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e RB Leipzigut, Dayot Upamecano.

Francezi ka qenë i shkëlqyer në këto katër vitet e fundit dhe është i hapur për një sfidë të re, transmeton lajmi.net.

Në verë, Upamecano mund të largohet në rast që paguhet klauzola e lirimit me vlerë 38 milionë euro.

Sipas The Sun, dy gjigantët anglez janë të interesuar për mbrojtësin dhe do garojnë gjatë verës.

Skuadra e Jurgen Klopp këtë edicion ka hasur probleme në mungesën e Van Dijkut dhe Gomezit, andaj iu nevojitet një mbrojtës i tretë.

Ndërsa, Solskjaer synon një partner për Harry Maguiren dhe Upamecano është prioriteti kryesor.

TAGS