Xavi ia tregon derën yllit të madh

Xavi ia tregon derën yllit të madh

Trajneri i Barcelonës, Xavi thuhet se i ka dhënë dritën jeshile Frenkie de Jong për t’u transferuar te Manchester United këtë verë.

Shfaqja e yjeve adoleshente Gavi dhe Pedri ka bërë që konkurrenca më e madhe në mesfushën e Blaugranës këtë sezon, por De Jong ka mbetur një lojtar i rregullt në mesfushë, përcjell ORAinfo.

Reprezentuesi holandez ka shënuar katër gola dhe pesë asistime nga 45 paraqitje në të gjitha turnetë këtë sezon duke filluar 29 ndeshje në La Liga për Blaugrana-n e vendit të dytë.

De Jong mbetet i kontraktuar me Barcelonën edhe për katër vite të tjera, por e ardhmja e tij është vënë në pikëpyetje javët e fundit mes sugjerimeve se Man United është i prirur për nënshkrimin e tij.

Për më tepër, gjigantët katalanas do të mirëpresin Franck Kessie në klub si një agjent i lirë nga AC Milan, dhe Xavi thuhet se është i prirur të forcojë më tej opsionet e tij në mesfushë./ORAinfo/