William Saliba kalon të Nice në formë huazimi

William Saliba kalon të Nice në formë huazimi

Tashmë është bërë zyrtare se William Saliba ka kaluar te Nice në formë huazimi.

Arsenali ka konfirmuar largimin e mbrojtësit Ëilliam Saliba të klubi francez, Nice në formë huazimi deri në qershor.

19-vjeçari vendosi t’i bashkohet Nice shkaku i minutazhës më të lartë.

Ndërsa, “Topçinjtë” kanë konfirmuar huazimin që është pa mundësi blerje dhe nuk dihet se sa i ka kushtuar Nice.

Ndërkohë, kujtojmë se Saliba iu bashkua Arsenalit në qershorin e vitit 2019 nga Saint-Ettienne.

TAGS