Vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, ndërron jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut

Vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, ndërron jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut

Futbolli shqiptar në zi! Ka ndërruar jetë në moshë të re talenti i Skënderbeut, i cili vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë.Ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme, duke sjellë një pikëllim shumë të madh tek të gjithë njerëzit që janë njohur me rastin e tij.

Futbollisti para më shumë se një viti, zbuloi se vuante nga tumori malinj në stomak, shtyllën kurrizore dhe në veshka, teksa kërkoi ndihmën e njerëzve për të kryer operacionin. Megjithatë pavarësisht vuajtjeve të mëdha dhe kurimeve, Doriani nuk ia doli dot ta kalojë përfundimisht këtë sëmundje.

TAGS