(VIDEO) Ilir Meta: Marrëveshja Kosovë – Serbi ndoshta nuk është marrëveshja që është pritur, por është një hap përpara

(VIDEO) Ilir Meta: Marrëveshja Kosovë – Serbi ndoshta nuk është marrëveshja që është pritur, por është një hap përpara

Sipas presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, rifillimii dialogut midis Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhëndoshta nuk solli atë që është pritur, por paraqet një hap përpara. 

“Unë mendoj se është një marrëveshje e gjerë. Është njëmarrëveshje që krijon shansin, mundësitë. Nuk ështëmarrëveshje ndoshta që është pritur apo që është ëndërruar, por është një hap përpara që tashmë duhet menaxhuar me shumëvëmendje”, ka deklaruar presidenti Meta lidhur me marrëveshjet e arritura në  shtëpinë e bardhë, njofton 24-ore.info

I ftuar në emisionin “Pa maskë”, presidenti Meta ka thënë se shpreson që qytetarët e Kosovës së shpejti do gëzojnë liberalizimin e vizave dhe se pret angazhim të shtuar në këtëdrejtim nga Bashkimi Evropian./24-ore.info

PA MASKË

PA MASKË

Gepostet von 24-ore.info am Freitag, 18. September 2020