Vdes gruaja e cila u qëllua brenda Kongresit

Vdes gruaja e cila u qëllua brenda Kongresit

Sipas CNN, gruaja e qëlluar brenda ndërtesës së Kongresit të SHBA-së gjatë protestave pro-Trump ka vdekur.
Zëdhënësi i Departamentit të Policisë Metropolitane ka konfirmuar se gruaja e qëlluar në ambientet e Capitolit ka ndërruar jetë në spital.
Ende nuk dihet identiteti i saj dhe mënyra se si është qëlluar.